Garanti 1.1 Milyar Euro'luk Sendikasyonu Yeniledi

İSTANBUL (ANKA)-Garanti Bankası’nın, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 2014 yılında aldığı 1,1 milyar Euro tutarındaki sendikasyon kredisini yenilemek için gerçekleştirdiği işlem, piyasada 1,5 milyar Euro’nun üzer

Haberler 05.05.2015, 19:15
Garanti 1.1 Milyar Euro'luk Sendikasyonu Yeniledi

İSTANBUL (ANKA)-Garanti Bankası’nın, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 2014 yılında aldığı 1,1 milyar Euro tutarındaki sendikasyon kredisini yenilemek için gerçekleştirdiği işlem, piyasada 1,5 milyar Euro’nun üzerinde taleple karşılandı. Garanti’den konuyla ilgili verilen bigiye göre gelen talep, işlem tutarının yüzde 122'sinin üzerinde gerçekleşti. Açıklamada  geçen yıl gerçekleştirilen 1,1 milyar Euro  tutarındaki işlemin, bu kez  1,25 milyar Euro  tutarına başarıyla arttırıldığı hatırlatıldı. Garanti Bankası’nın yine kendi koordine ettiği kredinin toplam maliyeti, Libor/Euribor 80 bps olarak açıklandı. 16 ülkeden 45 bankanın katılım gösterdiği, 364,5 milyon ABD Doları ve 913,5 milyon Euro olmak üzere 2 dilimden oluşan kredinin vadesi, son dönemde zorunlu karşılık uygulamalarında gerçekleştirilen düzenlemeler de dikkate alınarak, 367 gün olarak yenilendi.

-ÖZEN: ÖNCÜ ROLÜMÜZÜ SÜRDÜRÜYORUZ-

Sendikasyon Kredisi ile ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Garanti, bu işlemle, Türk bankacılık sektörünün uluslararası piyasalardaki yüksek güvenilirliğini ve öncü banka olduğunu bir kez daha tescilledi. Garanti’nin güçlü uluslararası bankacılık ağı, deneyimli ekibi ve potansiyel iş alanları yaratmadaki kabiliyeti, bu başarıda bir kez daha kendini gösterdi. Tüm bu gelişmeler, büyüme odaklı stratejimizin ve uluslararası bankaların ve yatırımcıların Türkiye'de çalışmak isteyeceği ilk banka olma vizyonumuzun bir parçası. Yurtdışı borçlanma yaratmadaki başarımızı ve uluslararası bankacılık alanındaki öncü rolümüzü sürdürüyoruz” dedi.(ANKA)

(NÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@