Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor Konsorsiyumda 8,4 milyar TL Kredi Miktarına Ulaşacak

Türk sporunun gelişimine katkı sağlaması amacıyla Türkiye’nin 4 büyük spor kulübü ile Ziraat Bankası öncülüğünde Yapı Kredi Bankası, Denizbank ve Halkbankası’nın katılımı ile oluşturan 8,4 milyar lira değerindeki finansal destek paketinin imza töreni düzenlendi. Tören sonrası finansal paketinin spor camiasına yaralı olmasına yönelik iyi dilekler paylaşıldı.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor Konsorsiyumda 8,4 milyar TL Kredi Miktarına Ulaşacak
Türkiye’nin önde gelen spor takımlarından Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinin başkanları Mustafa Cengiz, Ali Koç, Ahmet Nuri Çebi ve Ahmet Ağaoğlu düzenlenen imza törenine katıldı. Spor kulübü başkanlarının yanı sıra finansal destek paketinin kaynağına zemin oluşturan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ile Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Yapı Kredi Bankası Üst Yöneticisi Gökhan Erün’ün katılımı ile 8,4 milyar liralık destek paketinin imza töreni gerçekleştirildi.

Spor camiasının gelişiminde destek olmak için oluşturulduğu belirten finansal destek paketine yönelik değerlendirmelere spor kulüpleri başkanlarının yanında kamu bankalarının genel müdürleri tarafından yapıldı.

“Sorumluluk Hissi İle Elimizi Taşın Altına Koyduk"

8,4 milyar lira değerine ulaşacak olan finansal destek paketinin sporun geliştirilmesi konusunda bir görev bilinci ile yerine getirildiğini belirten Aydın, “ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Finansal paketinin kamu bankaları öncülüğünde oluşturulduğuna dikkat çeken Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ise sporun geleceğine yönelik bir yatırım yaptıklarını söyledi. İmza töreninin ardından yaptığı konuşmada Ateş,” finansman paketleri ile 4 büyüklerin yanında durmayı hedeflediklerini belirtirken sorumluluk bilinci ile oluşturulan konsorsiyum ile takımlara 8,4 milyar lira katkı sağlanacağını belirtti.

9,5 Yıllık Geri Ödemesiz Finansman Paketi

Sağlanan finansman desteğinin, sorumluluk bilinci taşıdığına değinen Ateş, oluşturulan işbirliği ile Türk sporunun her alanda desteklendiğini belirtti. Zorlu dönem sonrası finansal destek paketi ile spor kulüplerinin değişen ihtiyaçlarına yönelik yeni bir yapılandırma süreci yaşadıklarını belirten Ateş, 9,5 yıllık finansman modeline dikkat çekti. Salgın koşullarının kolay atlatılmasını sağlamak amacıyla toplamda 2,5 yıllık geri ödemesiz dönem oluşturulduğuna dikkat çeken Ateş, sonraki dönelerde gelir performansına bağlı olarak 9,5 yıllık finansman modelinin oluşturulacağını belirtti.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@