Fındık Üretim Desteği Ödemeleri Başladı! İşte TC Numarasına Göre Ödeme Tarihleri

Fındık alan bazlı gelir desteği kapsamında ödemeler başladı. Ödemelere ilişkin açıklama AK Parti'den gelirken Trabzon'da 61 bin 698 fındık üreticisine 87 milyon liralık destek ödemesi yapılacağı duyuruldu.

Fındık Üretim Desteği Ödemeleri Başladı! İşte TC Numarasına Göre Ödeme Tarihleri

Fındık üreticilerin bekledikleri destek ödemelerine ilişkin resmi açıklama geldi. 

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta yayımladığı yazılı bir açıklama ile destek ödemelerinin ne zaman ve ne kadar ödeneceğini açıkladı. Muhammet Balta'nın yazılı açıklamasına göre ödemeler 7 Mayıs Cuma itibariyle başlayacak. 

FINDIK ALAN BAZLI GELİR DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

Fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerinin ne zaman olacağına dair AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta sürecin başladığını bildirdi. Trabzon'da 61 bin 698 fındık üreticine ödemelerin yapılacağını açıklayan Balta, bu üreticilere yapılacak toplam destek tutarının 86 milyon 896 bin TL olacağını bildirdi. 

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta destek ödemelerine ilişkin yazılı açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Pakdemirli'ye teşekkür etti. Balta açıklamasında "Her zaman destekleriyle üreticimizin yanında olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'ye teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi. 

Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerinden alacak olan üreticilere ödemeler T.C. numalarının son hanesine göre yapılacak. 

Fındık alan bazlı gelir desteği kapsamında Trabzon genelinde yapılacak ödemelerin hangi üreticiye ne zaman olacağı hakkında TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta TC kimlik numarasının son hanesi "8,6,4" olanların bugün saat 18.00 itibarıyla "2 ve 0" olanların ise 10 Mayıs'ta saat 18.00 itibarıyla desteklerini hesaplarından kullanabileceğini belirtti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@