Finansal Hizmetler Güven Endeksi Yüzde 7 Azaldı

ANKARA(ANKA) - Finansal Hizmetler Güven Endeksi, 2015 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre 7.1 puan azalarak 166.8 seviyesinde gerçekleşti.

Haberler 22.09.2015, 14:40
Finansal Hizmetler Güven Endeksi Yüzde 7 Azaldı

Merkez Bankası, Eylül ayı Finansal Hizmetler Anketi ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi’ni açıkladı. Buna göre, 2015 yılı Eylül ayında Finansal Hizmetler Güven Endeksi, bir önceki aya göre 7.1 puan azalarak 166.8 seviyesinde gerçekleşti. Endeksi oluşturan anket sorularına ait yayılma endeksleri incelendiğinde, son üç aydaki iş durumu, gelecek üç aydaki hizmetlere olan talep beklentisi ve son üç aydaki hizmetlere olan talep Finansal Hizmetler Güven Endeksi’ni azalış yönünde etkiledi.

2015 yılı Eylül ayında, son üç aya yönelik değerlendirmelere göre, bir önceki aya kıyasla iş durumunda kötüleşme, istihdamda ve hizmetlere olan talepte azalış gözlendi. Bir önceki yılın aynı ayına göre ise, iş durumunda iyileşme, istihdamda artış gözlenirken, hizmetlere olan talepte azalış görüldü. Gelecek üç aya yönelik beklentiler değerlendirildiğinde, bir önceki aya ve bir önceki yılın aynı ayına göre hizmetlere olan talepte azalış gözlenirken, istihdam beklentisinin bir önceki aya göre değişmediği, bir önceki yılın aynı ayına göre ise artış beklendiği görüldü. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@