Fibabanka, 5.yılında 5 Bin Fidan Dikti

İSTANBUL(ANKA)-Fibabanka, Orman ve Su İşleri Bakanlığı işbirliği ile Ekim ayında Antalya’nın Aksu İl&ccedi...

Haberler 04.11.2015, 17:00
Fibabanka, 5.yılında 5 Bin Fidan Dikti

İSTANBUL(ANKA)-Fibabanka, Orman ve Su İşleri Bakanlığı işbirliği ile Ekim ayında Antalya’nın Aksu İlçesi’nde yanan ormanlık alanı ağaçlandırıyor. Fibabanka kuruluşunun 5. yılı nedeniyle düzenlenen Fibabanka 5.Yıl Hatıra Ormanı''ağaçlandırma çalışması kapsamında 5 bin fidan dikildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fibabanka Genel Müdürü Bekir Dildar, Ormanların Türkiye için önemine dikkat çekerek, “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın yolu ormanları korumaktan ve ağaçlandırma çalışmalarını artırmaktan geçiyor” dedi. Dildar sözlerine şöyle devam etti: “Kendimizi korumanın yolu başta ormanlarımız olmak üzere tüm doğal kaynaklarımızı korumaktan geçiyor. Hepimizin ortak geleceği için yapmamız gereken en iyi şeylerden biri fidan dikmektir" dedi. 

-"TARIM ARAZİLERİ KADAR İNSANLARIN YAŞADIĞI ÇEVREYİ KORUMAK DA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ''

Dildar ayrıca, Fibabanka olarak kuruldukları günden bugüne hem KOBİ’lerin gelişimi de hem de tarım bankacılığı alanında yaptıkları çalışmalarda hep Türkiye’nin yarınları için üzerlerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, “Tarım arazilerinin korunması ne kadar önemliyse insanların yaşadığı çevreyi korumak, daha yaşanılır hale getirmek de bizim için bir o kadar önemlidir" diye konuştu.

Fibabanka’nın en önemli değerlerinden birinin de “Topluma ve Çevreye Saygılı Ekip” olduğunu hatırlatan Dildar, dikilen her bir fidanı bu değer çerçevesinde bir arada oldukları çalışma arkadaşlarına adadıklarını söyledi. Bu etkinlik için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın vermiş olduğu desteğe teşekkür eden Dildar, “Bakanlığımızın titiz çalışmalarıyla bu bölgeye hangi ağaçların uygun olacağı araştırıldı, en doğru dikim için toprağın ve iklimin kendine özgü özellikleri gözetildi. Bugün 5 bin ağaç ile başlayan sürdürülebilirlik çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@