Exergy, 24 Mw'lık Jeotermal Elektrik Santrali Kurulumu İçin Beştepeler İle Anlaşma İmzaladı

İSTANBUL(ANKA) -İtalyan teknoloji şirketi EXERGY, Karizma Enerji'nin projeyi gerçekleştirecek firması...

Haberler 13.11.2015, 15:20
Exergy, 24 Mw'lık Jeotermal Elektrik Santrali Kurulumu İçin Beştepeler İle Anlaşma İmzaladı

İSTANBUL(ANKA) -İtalyan teknoloji şirketi EXERGY, Karizma Enerji'nin projeyi gerçekleştirecek firması Beştepeler Enerji Üretim Ticaret A.Ş. ile 24 MW'lık jeotermal elektrik santralinin kurulumu konusunda anlaşma imzaladı.

EXERGY tarafından tasarlanan ve ikincil çevrim sistemiyle çalışacak olan santral, orta entalpili jeotermal kaynaktan yararlanarak enerji üretecek. Her biri yüksek kapasiteli Radyal Çıkışlı Türbini ile donatılmış iki basınç seviyesine sahip olan santralin, 2016 yılı sonuna dek faaliyete geçmesi planlanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki toplam 300 MWe kapasiteli jeotermal enerji projelerinden 280 MW'sinde imzası bulunan EXERGY, bu sayede Türkiye'de ikincil cevrim ORC sistemlerinin tasarımı ve üretimi konusundaki liderliğini bir kez daha kanıtladı. Şirketin 2015 yılı içerisinde tüm dünyada imzaladığı anlaşmaların değeri ise 85 milyon Euro’nun üzerinde.

EXERGY Satış ve Pazarlama Direktörü Antony Hinde, konuya ilişkin olarak, "Bu anlaşma, EXERGY'nin Türkiye pazarında ulaştığı lider konumu ve güvenilirliği bir kez daha kanıtlarken; İzmir fabrikamızda görev yapan ekibimizin, müşterilerimize EXERGY'nin yüksek kalite standartlarında, Türkiye'de üretilmiş ürünler sunma taahhütlerini başarıyla yerine getirdiğini de bir kez daha ortaya koydu" açıklamasında bulundu.

EXERGY Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Celal Tuğcu ise, "İzmir'deki tesisi kurmak için harcadığımız çabalar pazar nezdinde büyük takdir görüyor ve bizi daha da değerli kılıyor. Beştepeler Enerji gibi önemli bir şirketi portföyümüze katmış olmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.(ANKA)

(TB/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@