Eve Kapanan 2 Milyon Aileye 1100 TL Ödenecek! Başvuru Yapılması Gerekiyor Mu?

Tam kapanma sürecinde Aile Bakanlığı tarafından 1100 TL pandemi yardımı ödenecek. Ödemeler iki milyon aileye yapılacak. Yardım ödemlerinde merak edilen soru ise ödemelerin kimlere yapılacağı ve başvuru işlemleri. Bakan Yanık bu sorulara yanıt verdi.

Eve Kapanan 2 Milyon Aileye 1100 TL Ödenecek! Başvuru Yapılması Gerekiyor Mu?

Tam kapanmda sürecinde devlet tarafından yeni bir destek sağlanacak. 2020 yılında ailelere sağlanan 1000 TL'lik pandemi yardımının ardından 2021 yılında da bu desteğe benzer bir destek geldi. Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hemde Çalışma Bakanı Yanık yeni destek hakkında açıklamalarda bulundular. 

1100 TL DEVLET DESTEĞİ SAĞLANACAK

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 1100 TL'lik yardımın ihtiyaç sahibi ailelere sağlanacağını duyurdu. 1100 TL'lik yardım için 2 milyon haneye ödenecek olup ödeme yapılacak kişiler bakanlık tarafından belirlenecek. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık  kendisine ait sosyal medya hesabından destek ödemelerinin kimlere yapılacağına dair bilgi verdi. Bakan Yanık açıklamasında ödemelerin geçtiğimiz sene olduğu gibi sistemde kayıtlı olan ailelere ödeneceğini açıkladı.

Çalışma Bakanı Yanık başvuru işlemlerine dair açıklamasında "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz." dedi. 

E-Devlet Üzerinden Sorgulayın

Çalışma Bakanı Yanık kimlere ödeme yapılacağına dair işlemlerin e-Devlet üzerinden kontrol edilebileceğini söyledi. Bakan Yanık konuşmasında e-Devlet kapısı üzerinden sağlanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetleri arasında yer alan “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden ödeme olup olmadığının kontrol edileceğini açıkladı. 

Hesabına ödeme yatacağı ilan edilen aileler e-Devlet sisteminde banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, olmayanların ise PTT kartlarına ödeme yapılacağını açıkladı. 

Yorumlar (1)
hülya yıldırır 1 hafta önce
benım gecen sene yattı ama ptt yattı kartım yok napmam lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@