Evde Bakım Parası ve Engelli Aylıkları Alanlar! Rapor Yenileme Süresi Uzatıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk evde bakım parası ve engelli aylığı alan vatandaşların sağlık raporu yenileme sürecinin 1 Eylül tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

Evde Bakım Parası ve Engelli Aylıkları Alanlar! Rapor Yenileme Süresi Uzatıldı

Pandemi şartları nedeniyle daha önceden alınan sağlık raporu yenileme süreci yeniden uzatıldı.

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar ile engelli aylığı alan vatandaşların ödemeleri almaya devam edebilmeleri için sağlık raporlarını yenilemeleri gerekiyor. Salgın kapsamında hastanelerin yükünün fazla olması nedeniyle vatandaşlar bu işlemi daha sonra yapacaklar. 

SAĞLIK RAPORU YENİLEME SÜRECİ UZATILDI

Sağlık raporu sürecinin uzatılması ve yenileme işlemlerinin yapılacağı son tarihe dair alınan son karar Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı. Bakan Selçuk gün içinde yaptığı konuşmasında raporların 1 Eylül tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. 

Bakan Selçuk yapmış olduğu konuşmasında artan vaka sayıları nedeniyle sağlık hizmeti sunucularında yaşanan iş yükünü hatırlattı. Bu kapsamda daha önceden alınan rapor süresi yenileme tarihlerinin ertelenmesi kararının yinelendiğini ifade eden Aile Bakanı Selçuk bundan sonraki tarihi 1 Eylül olarak açıkladı. 

Sağlık raporu yenilem sürecine ilişkin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlanan engellilerimizin süreli engelli sağlık kurulu raporlarını rapor geçerlilik süresi bittikçe yenilemeleri gerekiyor.

Ancak artan KOVID-19 vaka sayıları ve sağlık hizmet sunucularındaki yoğunluk nedeniyle engellilerimize sunduğumuz hizmetlerde bir aksama yaşanmaması için süresi 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak süreli engelli raporu bulunan ve raporları yenilenmemiş olan vatandaşlar, evde bakım yardımı ile engelli aylıklarını 1 Eylül 2021 tarihine kadar alabilmeye devam edecekler” ifadelerini kullandı. 

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@