Ev Tekstilinde Kış Koleksiyonları Dünyada İlk Kez Home&tex'te

ANKARA(ANKA)   - Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün ihracatını artırmak amacıyla d&uu...

Haberler 28.10.2015, 14:10
Ev Tekstilinde Kış Koleksiyonları Dünyada İlk Kez Home&tex'te

ANKARA(ANKA)   - Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen Home&Tex Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de başladı.

İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) işbirliğinde gerçekleştirilen Home&Tex ‘Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı’ bu yıl 3’üncü kez sektör profesyonellerinin yoğun ilgisi ile açıldı. Ev tekstili ve dekorasyonuna ait her türlü ürünün yer aldığı fuar, 600 firmanın katılımı ile düzenleniyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 7 salonda, net 40 bin metrekare alanda gerçekleştirilen Home&Tex, 31 Ekim tarihine kadar devam edecek.

-YAZ KOLEKSİYONLARI EVTEKS’TE; KIŞ KOLEKSİYONLARI HOME&TEX’TE-

Türk ev tekstilinin ihracatına ciddi oranda katkı sağlayacak fuarda, Almanya, Rusya, İran, Amerika, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya ve Çin gibi sektörde söz sahibi ülkelerden gelecek ziyaretçilere ev tekstili ve dekorasyon dünyasındaki son gelişmeler ve trendler tanıtılıyor.

Fuar ve sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan TETSİAD Başkan Yardımcısı Ali Sami Aydın, “Artık ev tekstilinde de koleksiyonları yaz ve kış koleksiyonları diye ayırıyoruz. Sektör olarak yaz koleksiyonlarımızı EVTEKS Fuarı’nda sergiliyoruz. Kış koleksiyonlarımızı sergileyeceğimiz bir platforma ihtiyacımız vardı. Bu yıl 3’üncüsünü düzenlediğimiz Home&Tex Fuarı ile sektördeki açığımızı kapattık” dedi.

-SEKTÖRÜN CİROSUNA YÜZDE 25’LİK KATKI-

Aydın, fuara yabancı ilgisinin büyük olduğunu hatırlatarak, “Dünya ev tekstilcilerinin fuara ilgisi büyük oldu. Sonbahar koleksiyonlarını ilk kez görebilecekleri yer Home&Tex Fuarı olduğu için bizi seçtiler” diye konuştu. Dünyada tekstil sektöründe genel bir düşüş olduğuna dikkat çeken Ali Sami Aydın, fuarın sektörü yükselişe geçirecek önemli bir dinamizm olduğunu ve sektörün toplam cirosuna yüzde 20-25 oranında artı değer sağlayacağını kaydetti. 

-“GUİNNESS REKORLAR KİTABINA BİLE GİREBİLİRİZ”-

Home&Tex ile Türkiye’deki fuarcılık sektörüne de büyük katkı sunduklarını belirten Aydın, “Türkiye’de ilk kez hazır stant ile fuar kurulumunu Home&Tex fuarı ile getirdik. 40 bin metrekare alanda hazır stant kurmak gerçekten önemli bir başarı. Diğer sektörlerin fuarlarına da rol model olduk. Burada yaptığımız işle ‘Guinness Rekorlar Kitabına’ bile girebiliriz. Burada dünyada bir ilki gerçekleştirdik” diye konuştu.

-50 BİN ZİYARETÇİ HEDEFİ-

İstanbul Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Alkan Usta da fuarda, perdeden döşemelik kumaşa, uyku ve yatak odası ürünlerinden dekorasyon ürünlerine, duvar kaplamalarından yer kaplamalarına kadar ev tekstili ile dekorasyonuna ait tüm ürünlerin bir arada sergilendiğini belirterek, fuarda 50 bin yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi beklediklerini söyledi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@