Eti Maden'in Çin'e Boraks İhracatını Kolaylaştıracak İmza Ankara'da Atılacak

ANKARA (ANKA) - Eti Maden İşletmelerinin Çin’e boraks ihracatı açısından önemli bir kolaylık sağlayacak anlaşma yarın Ankara’da imzalanıyor. Bir Türk firması olan Netlog, Çinli ortağı WWL ile birlikte Shanghai'da kurduğu antr

Haberler 09.05.2015, 15:56
Eti Maden'in Çin'e Boraks İhracatını Kolaylaştıracak İmza Ankara'da Atılacak

ANKARA (ANKA) - Eti Maden İşletmelerinin Çin’e boraks ihracatı açısından önemli bir kolaylık sağlayacak anlaşma yarın Ankara’da imzalanıyor. Bir Türk firması olan Netlog, Çinli ortağı WWL ile birlikte Shanghai'da kurduğu antrepo ve tesislerinde Türkiye'den Eti Madenden gelecek boraks madeninin paketleme ve Çin’de dağıtım işlerini üstlenecek. Paketleme artık Çin’de olacağı için Türkiye’den giden boraksın çok daha küçük ambalajlar halinde dağıtımının mümkün hale geleceği ve bunun  da ihracat potansiyelini artıracağı belirtiliyor. Eti Maden’in yaklaşık 1.5 milyon tonluk yıllık ihracatında en önemli pay Çin’e ait bulunuyor.

Verilen bilgiye göre 5 5 olmak üzere 10 yıllık projenin  imza töreni için,Shanghai Belediye Başkanı ve heyeti Netlog China yoneticileri ve Eti Maden genel müdürlüğü yöneticileri hazır bulunacak.Anlaşma Ankara Sheraton Otel’de saat 16’da gerçekleşecek.(ANKA)

(NÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@