Esnaf Destek Başvuru Ekranı! 3000 TL, 5000 TL Hibe Nasıl Alınacak? Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında esnaflara 3000 TL ile 5000 TL arasında destek sağlanacağının duyurdu. Söz konusu destek ödemesi geri ödemesiz olacak. Peki bu destek ödemelerinden kimler nasıl faydalanacaklar? İlk açıklama Bakan Muş'tan geldi.

Esnaf Destek Başvuru Ekranı! 3000 TL, 5000 TL Hibe Nasıl Alınacak? Açıklandı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan esnaf destek başvurularına dair ilk açıklamayı yaptı. Desteğin kimlere verileceğine dair detayları da paylaşan Bakan Muş'un konuşması ve başvuru işlemlerine dair ayrıntılar haberimizde. 

3000 TL VE 5000 TL DESTEK ÖDEMELERİ KİME YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yapmış olduğu konuşmasında esnaflara sağlanacak destekleri açıkladı. Esnaflara bir defaya mahsus olmak üzere hibe destek verileceğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan destek tutarlarını ilan etti. 

Desteklerin esnaflara iki farklı şekilde ulaştıracağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan birinci grup için 3000 TL, ikinci grup için ise 5000 TL ödeme yapılacağını ilan etti. 

3000 TL Destek Alacak Esnaflar

Bakım, onarım, seyyar satıcılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, bakırcılar, ayakkabılar, tuhafiyeciler, kurs işletmecileri, bu gruba ayrıca daha önceki destek ödemelerinden yararlanan, lokantalar, terziler de dahil. 

5000 TL Destek Alacak Esnaflar

Kahvehane, kafe, çay bahçesi, okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunapark gibi işletmelere tek seferlik 5000 TL destek ödemesi yapılacak. 

BAKAN MUŞ'TAN AÇIKLAMA

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak desteklerin kimlere, nasıl ödeneceğine ilişkin bilgi verdi. 

Bakan Muş konuşmasında, "1 Milyon 384 Bin'den fazla esnaf ve sanatkarımıza iki ayrı grup halinde 4 Milyar 622 Milyon liralık hibe desteği sağlayacağız. Birinci grup 5 bin, ikinci grup 3 bin hibe desteği alacak. Her daim esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz.. Hayırlı olsun.." ifadeleri kullandı. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilk bilgileri verilen Ticaret Bakanı Muş tarafından detayları açıklanan hibe destek başvurusu e-Devlet üzerinden yapılacak. Ticaret Bakanlığı'nın e-Devlet hizmetleri üzerinden Gelir Kaybı Desteği Başvurusu üzerinden başvurular yapılabilecek.

e-Devlet ekranı için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@