Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Düzenli Nakit Yardımı! Her İki Ayda Bir Ödeniyor

Aile Bakanlığı'nın destek programı kapsamında eşi vefat etmiş kadınlara destek sağlanıyor. Sosyal güvencesi olmayan kadınlara sağlanan destek düzenli destek programında kapsamında olup her ay ödeniyor.

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Düzenli Nakit Yardımı! Her İki Ayda Bir Ödeniyor

2021 yılı devlet destekleri kapsamında vatandaşlara sağlanan çok sayıda nakit para ve düzenli gelir ödemesi bulunuyor. Ödemeler vatandaşların sosyal ve ekonomik durumlarına göre yapılıyor. Bu ödemeler çeşitli devlet kurumları tarafından sağlanırken ön planda Aile Bakanlığı yer alıyor. 

AİLE BAKANLIĞI'NIN DESTEKLERİ

Aile Bakanlığı vatandaşların durumlarına göre çeşitli destek ödemeleri yapıyor. Ödemeler vatandaşların sağlık durumlarına, sosyal durumlarına, yaşlılık durumlarına, engelli olma durumuna, ekonomik durumlarına çalışıyor ve çalışmıyor olmama durumlarına göre değişiklik gösteriyor. 

Bakanlığın sağladığı nakit destekler almak için de koşullar yine her destek için ayrı ayrı uygulanıyor. 

Zor durumda kalan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları adına sağlanan Aile Bakanlığı desteklerinden bir tanesi de eşi vefat etmiş kadınlara ödeniyor. Özel başvuru şartları olan eşi vefat eden kadınlara sağlanan destekler için 2021 koşullarını kamugundemi.com olarak derledik. 

HER AY DÜZENLİ ÖDENİYOR

Aile Bakanlığı'nın ilgili birimleri üzerinden sağladığı bu destek "Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı" adıyla veriliyor. Vatandaşlar başvurularını bakanlık birimlerine bu program kapsamında yapıyorlar. 

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programının temel amacı ise eşini kaybetmiş kadınların ekonomik zorluk yaşamamaları. Programın amacına ilişkin açıklamada ise; Hanede sosyal güvencesi olan birey bulunmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ve son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlara yöneliktir, ifadeleri yer aldı. 

Peki şartlar neler?

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü eşi vefat eden kadınların sağlamaları gereken şartları tek tek açıkladı. Öncelikle kadınların sosyal güvenceleri yok ise bu şart sağlanır. Düzenli geliri olmayan ekonomik olarak kötü durumda olan tüm kadınlar bu desteği alabilir. 

Ödemeler 2021 yılında aylık 321 TL olarak hesaplanıyor ancak ödemeler 2 ayda bir yapılıyor. 

Söz konusu desteği almak isteyenler kadınlar ilçe kaymakamlıklarında yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvuruda bulunabilirler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@