EPGİS Motorinin Litre Fiyatına Pompa Fiyatına Yansımayacak Zam Yapıldığını Resmen Açıkladı!

Yükselen petrol fiyatları nedeniyle dolar kurundaki düşüşe rağmen akaryakıt ürünlerinin fiyatlarına güncelleme yapıldı. Bu kapsamda motorinin litre fiyatına zam yapıldığı resmen açıklandı.

EPGİS Motorinin Litre Fiyatına Pompa Fiyatına Yansımayacak Zam Yapıldığını Resmen Açıkladı!

Petrol fiyatlarında meydana gelen yükselişler son günlerde dikkat çekiyordu. Bu fiyat artışları Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında güncelleme yapılmasına neden oldu.

PETROL FİYATLARI YÜKSELİYOR!

Küresel petrol piyasasında meydana gelen fiyat yükselişleri son günlerin en önemli ekonomik gelişmeleri arasında gösteriliyordu. Koronavirüs sürecinde büyük bir kriz ile karşı karşıya kalan petrol piyasası bu krizi aşmayı başardı. 2021 yılı Şubat ayı itibariyle brent petrolün varili 60 dolar seviyesini aşarak 2019 yılının fiyatlarına yeniden ulaştı. Bu durum Türkiye gibi petrol ürünlerini dışarıdan temin eden ülkelere olumsuz olarak yansıdı.

MOTORİNE ZAM YAPILDI!

Gerçekleşen petrol fiyatı artışlarının üzerine Türkiye'de akaryakıt ürünlerinin zamlanması zorunluluk haline geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bugün bir açıklama yaparak motorinin litre fiyatına zam yapıldığını duyurdu.

MOTORİN ZAMMI POMPAYA YANSIMAYACAK!

EPGİS'in son dakika açıklamasına göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 16 kuruş zam yapıldı. Ancak bu zam eşel mobil sistemi gereği ÖTV'den karşılanacağı için pompa fiyatlarına yansımayacak. Vatandaşlar bu zamdan herhangi bir şekilde etkilenmeyecek. Motorinin pompa fiyatında herhangi bir değişim gerçekleşmeyecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@