Epdk 16 Şirkete Lisans Verdi, 8 Şirketin Lisansını İptal Etti

ANKARA(ANKA) - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, petrol, elektrik, doğalgaz sektöründe faaliyet g...

Haberler 13.09.2015, 11:15
Epdk 16 Şirkete Lisans Verdi, 8 Şirketin Lisansını İptal Etti

ANKARA(ANKA) - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, petrol, elektrik, doğalgaz sektöründe faaliyet göstermek üzere 16 şirkete lisans verdi, 8 şirketin lisansını sonlandırdı.

EPDK’nın Kurul kararları Resmi Gazete’de yayımladı. Buna göre, EPDK, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 4 şirkete üretim lisansı, 2 şirkete piyasa işletim lisansı, 1 şirkete tedarik lisansı, 1 şirkete de OSB üretim lisansı verdi.

EPDK, elektrik piyasasında olan 6 şirketin lisansını iptal etti. Bu çerçevede Cengiz Enerji Sanayi, Pamukova Yenilenebilir Enerji, Kadirli BES Elektrik Üretim, Siirt Akköy Enerji, Hidrolik Enerji ile İlci Enerji’nin üretim lisansı sona erdi.

Kurul, Elektrik Piyasası‘nda bulunan Ahmesel Elektrik Üretim’in de üretim lisansının yeniden yürürlük kazanmasına onay verirken Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 1 şirketin de İletim ve Dağıtım Lisansını iptal etti.

EPDK,  Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği çerçevesinde olan 3 şirkete dağıtıcı lisansı, 2 şirkete madeni yağ lisansı 1 şirkete de üretim lisansı verdi. Söz konusu lisanslar 10-15 yıl süreyle geçerli olacak.

Öte yandan Kurul, Özmir Biyodizel Alternatif Enerji Tarımsal Ürün Sanayi’nin ise İşleme Lisansını sonlandırdı.

Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde EPDK,  Yücel Gaz Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye de LPG Dağıtıcı Lisansı verdi. (ANKA)

(AR/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@