EOS Coin Nedir? Nasıl ve Nerelerden Alınır? EOS Coin Güncel Fiyatı

EOS Sistemi, merkezi olmayan sistemlerin geliştirilmesi ve yürütülmesi amacıyla kurulmuş, blockzincir tabanlı ve aktif olarak kullanılmakta olan bir altyapı sağlayıcısıdır.Peki EOS Coin Nedir? Nasıl ve Nerelerden Alınır?

EOS Coin Nedir? Nasıl ve Nerelerden Alınır? EOS Coin Güncel Fiyatı

EOS Sistemi, merkezi olmayan sistemlerin geliştirilmesi ve yürütülmesi amacıyla kurulmuş, blockzincir tabanlı ve aktif olarak kullanılmakta olan bir altyapı sağlayıcısıdır. EOS, kullanıcılarına hesap yönetme, kimlik doğrulama, veritabanları oluşturarak programlar yazma veya olan programları geliştirme imkanları sunar. EOS Coin de bu sistemin piyasaya sürülmüş para birimidir.

EOS Coin Nasıl Alınır?

EOS Coin alımı, şu anda aktif olarak birçok para borsasından alınır. Ayrıca EOS Coin, Türkiye’de de aktiftir ve Türk Lirasi ile alınabilir. Kripto para borsaları alım işleminin tamamlanması için kişiden aktif bir onaylanmış profil ister.

EOS Coin Nerelerden Alınır?

EOS Coin satışı yapan borsa şirketler, şöyle sıralanabilir:

 • Binance
 • Coinbase
 • Bitfinex
 • Huobi Global
 • OKEX
 • ByBit

Bu büyük borsaların yanında birçok kripto borsasından da alım ve satım işlemleri yapılır. Ancak yatırımcılar genellikle bu şirketleri tercih etmişlerdir.

EOS Coin Ne Kadar?

EOS Coin’in Güncel fiyatı, 56.88 TL olarak görülmüştür. EOS Coin ile ilgili diğer rakamlar şöyledir:

 • 24 saatlik işlem hacmi 74.773.158.582 TL
 • CoinMarketCap sıralaması #25
 • Toplam piyasa değeri 54.073.515.044 TL
 • Dolaşımdaki toplam arz 953.539.028 EOS coin
 • Dolaşımda olabilecek maksimum arzı 1.000.000.000 EOS Coin’dir.

EOS Coin Ne Zaman Kuruldu?

EOS Coin’in kuruluş tarihi, Haziran 2017’dir. EOS Coin, black.one şirketine bağlı olarak çalışan Daniel Larimer tarafından kurulmuştur. İlk olarak Ethereum altyapısı ile piyasaya sürülen EOS Coin, 2018 yılında kendi alt yapısını tamamlayarak Ethereum’u kullanmayı bırakmıştır.

EOS Coin İçin Yapılan Yorumlar Nasıldır?

EOS Coin için yapılan yorumların geneli, olumlu açıda gelecek vaadinin olduğu yönündedir. Ancak yapılan bazı olumsuz eleştiriler şu şekilde sıralanabilir:

 • EOS Coin’in arz miktarı seviyesinin çok yüksek oluşu yapılan ilk olumsuz eleştiridir.
 • Diğeri ise tokenlarının Cayman Adası’nda bulunan şirkete bağlı olmasıdır. Şirket, bunu kendi yaptığı bir açıklamayla belirtmiştir. EOS Coinlerin hiçbiri, bir kişiye ait değildir, bu nedenle de bu coinler üzerinde herhangi bir değişim ve oynama yapılamaz.

Bazı avantajları da şöyledir:

 • Geniş bir kitleye erişim sağlayabilir. Bireysel kişiler ya da büyük kurumsal şirketler EOS Coin’e erişim sağlayabilir.
 • Kullanıcılar hesaplarına girdikleri anda kimlik doğrulaması yapmak zorundadır. Şirketin bu uygulaması analistler tarafından beğenilmiştir.
 • EOS sistemi ,kullanıcılarına ayriyeten bulut depolama ve sunucuları barındırma hizmeti de sunar. Kişilerin yaptıkları işlemler silinse dahi bulut depolamadan gitmez. Eğer kişilerin hesaplarını kendi şahısları haricinde bir yerden giriş veya erişim sağlanırsa, sunucu değişikliği olması nedeniyle üye uyarılır ve böylece de kayıp, çalıntı veya zarar görme engellenir.

EOS Coin’i Diğer Paralardan Farklı Kılan Şeyler Nelerdir?

EOS Coin’i diğer kriptolardan ayıran en önemli fark, Blockhain sistemini kullanmayıp kendi ağ sistemini oluşturmasıdır. Kişi, oluşturduğu kendi ağında, Blockhoin sisteminde yaşanan yoğunluklardan sonra oluşan yavaşlamaları engellemiş ve günlük veya aylık olarak belirlenen işlem limitlerini kaldırmıştır. EOS Coin sistemi; istenmeyen uygulamaları açmaz, işlem yapma engellemelerine olanak vermez ve kullanıcılar için daha fazla esneklik sağlar.

Aynı zamanda EOS Sistemi, herkes için aynı işlem ücreti ödeme sistemini kullanmaz. Kişiler veya şirketler, yapmak istedikleri işlemin miktarına göre ücretlendirilir ve vergilendirilirler. Bu ücretler çok yüksek seviyeli tutulmamıştır. Buna ek olarak sistem içinde tutulan coinler için barındırma maliyetleri hesaplamaları yapılarak ücret kesilir. Bireylerin bu sebeple de EOS Coini tercih etme ihtimalinin arttığı görülmüştür.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@