Enerji Bakanı Dönmez Petrol Kuyusu Olan Şehirleri Açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Faruk Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen petrol kuyularına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez konuşmasında petrol kuyusu olan illeri açıkladı.

Enerji Bakanı Dönmez Petrol Kuyusu Olan Şehirleri Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmasında Türkiye'de 3 yeni petrol kuyusu bulunduğunu duyurdu. Petrol alanında oldukça heyecan yaratan müjdenin ardından detaylar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Faruk Dönmez'den geldi. 

FARUK DÖNMEZ PETROL KUYUSU OLAN ŞEHİRLERİ AÇIKLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Faruk Dönmez kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımlar yeni petrol müjdesine ilişkin bilgi verdi. 

Bakan Faruk Dönmez paylaşımında petrolun hangi şehirlerden çıkarılacağını ve üretim kapasitesine dair verileri paylaştı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Faruk Dönmez'in paylaşımına göre Türkiye günlük 6 bin 800 varil petrol çıkaracak. 

Petrol kuyuruları Diyarbakır'da iki tane, Kırklareli'nde bir tane olarak duyuruldu. Hangi kuyudan günlük ne kadar petrol çıkarılacağına dair ise Bakan Dönmez şu bilgileri paylaştı. 

"Karadeniz’deki 405 milyar m3’lük doğal gaz keşfimizin ardından, karada da 3 yeni kuyuda petrol keşfettik. Günlük 6.800 varil üretim yapacağımız keşiflerimiz hayırlı olsun."

* Akoba-1 (Diyarbakır) - 2800

* Yenişehir-1 (Diyarbakır) - 3000

* Misinli-2 (Kırklareli) - 1000

Cumhurbaşkanı Erdoğan gün içinde yapmış olduğu konuşmasında "Ekonomide ciddi bir toparlanma bekliyoruz. Petrol ve doğalgaz aramacılığında da önemli bir ivme yakaladığımızın müjdesini paylaşmak istiyorum. Kara alanlarında sürdürdüğmüz çalışmaların sonuçlarını almaya başladık. Daha önce petrol yok denilen kuyulardan petrol üretmeye başladık. 3 yeni kuyuda petrol keşfettik." ifadelerini kullanmıştı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@