En Uygun Konut Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ekonomi 28.07.2020, 12:10
En Uygun Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bilindiği gibi ev kirası vermemek ve ev sahibi olmak, her kişinin istediği durumlardan bir tanesidir. Fakat kredilerin yüksek olması ve peşinat bulamama gibi durumlar, ev almayı zorlaştırmaktadır. Bu yüzden sizlere bu yazımızda en uygun konut kredisi ile nasıl ev ve araba alacağınız hakkında bilgiler vereceğiz.

Konut kredisi almanın bir çok yöntemi bulunmaktadır. Bunların başında ise bankalar gelmektedir. Bankalardan konut kredisi almak isterseniz, ihtiyacınız olan rakamın hepsini banka size vermemektedir. Ev kredisi için başvuru yaptığınız kredinin %75'ini bankadan alabildiğiniz gibi, geri kalan %25 oranındaki rakamı ise ev sahibine vermeniz gereklidir.

Bu yüzden peşinat ev kredisi almak için önemli bir yer tutmaktadır. Geri kalan kısmı kredi çekeceğiniz bankaya veya ev sahibine vermek istemiyorsanız, belli bir peşinatınızın olması sizin için önemlidir.

En Uygun Konut Kredisi Almak İsteyen Kişilere Sunulan Seçenekler Nelerdir?

En uygun bir şekilde konut kredisi almak için bazı yöntemlere başvurmanız sizler için önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu yöntemler sizlerin uygun bir şekilde konut kredisi almanızı sağlayacaktır.

Tercih edebileceğiniz seçenekler ise şunlardır.

  • Alacağınız evin eksper değerinin yüksek gösterilmesi, sizlere hem fazla kredi, hemde uygun fiyatlı kredi almanızı sağlayacaktır. Bu şekilde çekeceğiniz kredinin tamamı, evin fiyatını karşılayacaktır.
  • Diğer bir yöntem ise, geriye kalan %25'lik kredi rakamının, ihtiyaç kredisi ismi ile başka bir şekilde çekilmesidir. Bu hizmeti sunan bir çok banka bulunmaktadır.
  • Üçüncü olarak uygun kredi alabileceğiniz yöntem ise, imkan doğrultusunda başka bir mülkü ipotek altına alarak, peşinat vermeden kredi çekebilirsiniz.

Hangi yöntem size uygun geliyorsa, onu tercih ederek uygun konut kredisi çekebilirsiniz.

Peşinat Vermeden Uygun Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Peşinat vermeden uygun konut kredisi çekmek, insanların ilk tercih ettiği durumların başında geliyor. Bunun nedeni ise, her kişinin peşin verecek parayı bulamıyor olmasıdır. Eğer peşinat vermeden bankadan uygun konut kredisi çekmek isterseniz yapacağınız işlem, bankanın sizden talep etmiş olduğu ipotek olarak bir mülk göstermeniz olacaktır.

Tabii ki illa ki bu evin sizin üzerine olma şartı bulunmamaktadır. Bu şekilde banka sizden peşinat almadan, %75 oranında konut kredisi verecekken, diğer kalan %25 kısmı ise, ipotek altına alacaktır. Eğer bankaya ipotek verecek bir mülk gösteremezsiniz, ekspertizin evinizin değerini yüksek göstermesi bu konuda oldukça önemlidir.

Uygun Konut Kredisinin Geri Ödenmesi Hakkında

Eğer uygun bir şekilde bankadan krediniz çıktığı zaman, bu çektiğiniz kredinin geri ödenmesinin vadelerini doğru bir şekilde belirlemek, sizlere ödeme kolaylığı sağlayacaktır. Krediyi öderken, aylık gelirinizin %35 ile %40 arasında olan oran ile, vadeleri belirlemeniz ödeme yapmanız açısından uygun olacaktır.

https://www.konuttakredi.com/

https://www.konuttakredi.com/en-uygun-konut-kredisi-odemeleri-kolaylastirir/

https://www.konuttakredi.com/en-uygun-krediyi-almak/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@