Emekli Maaşına Göre Kullanılabilen En Yüksek Kredi Kaç TL?

Emekli maaşı alan vatandaşların kullanabilecekleri kredi limiti maaşları ile orantılıdır. Peki emekli olan ve düzenli maaş alan vatandaşlar bankalardan kaç TL kredi kullanabilirler? İşte bankaların sunduğu güncel olanaklar.

Emekli Maaşına Göre Kullanılabilen En Yüksek Kredi Kaç TL?

Türkiye'de 13 milyondan fazla vatandaş emekli maaşı alıyor. Aylık düzenli maaş alan emeklilerin dönem dönem kredi ihtiyaçları olabiliyor. 

Yüksek limitle kredi kullanmak isteyen emekliler için ise bankaların özel kredi paketleri bulunuyor. Hem bankaların sunduğu özel kredi paketlerini hemde emeklilerin maaşlarına göre kullanabilecekleri kredi limitlerini ayrı ayrı aktarıyoruz. 

EMEKLİ MAAŞINA GÖRE KREDİ LİMİTLERİ

Emekli maaşlarına göre kredi kullanmak isteyen emekliler için aylık alınan maaş tutarı oldukça önemli. Ayrıca bazı bankalar emekli olan vatandaşların yaşına göre kredi sağlıyorlar. Bu durumda kredi kullanırken göz önünde bulundurulmalı. 

İhtiyaç kredisi kullanacak olan emekliler almış oldukları aylığı yarısını, yüzde 50'sini kredi taksiti olarak kullanabilecekler.

Bu hesaplama formülü ile emekliler ne kadar maaş alıyorlarsa o maaşın yarısı kadar tutarı aylık kredi taksiti ödeyerek 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirler. 

Örnek vermek gerekirse aylık 2.000 TL emekli maaşı alan bir vatandaş 36 ay vadeli geri ödeme planıyla ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinde maaşına göre 30.000 TL ile 40.000 TL arasında bir rakamda kredi kullanabilir. 

İhtiyaç kredisi kullanımlarında emeklilerin kredi risk puanları da oldukça önemli. 

Emeklilerin ihtiyaç kredisi kullanımlarında limiti etkileyen bir diğer önemli gelişme ise haneye ikinci bir gelirin girmesi. Eğer hane gelir düzeyi yüksek ise bankalar inisiyatif alarak daha yüksek limitle kredi olanağı sağlarlar. 

BANKALARIN ÖZEL KREDİ KAMPANYALARI

Kamu bankaları emekli maaş müşterisi olan emeklilere çok özel olanaklar sunuyorlar. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank emekli müşterilerinin kredi taleplerini gerekli koşulların oluşması durumunda 125.000 TL'ye kadar çıkarıyorlar. 

Halkbank Emekli Kredisi

Halkbank tarafından sağlanan mutlu emekli kredisi ile bankanın maaş müşterileri 36 ay vade, esnek ödeme seçenekleri ile 100.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirler. 

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası'da emekli maaş müşterisi olanların ihtiyaç kredisi taleplerini özel olanaklar ile karşılıyor. Emeklinin Artısı Kredi Paketi 100.000 TL kredi limiti sunuyor. 

Vakıfbank Kredi Paketi

Aylık hane geliri, yüksek kredi puanı ve bankanın talep ettiği diğer özelliklerin sağlanması durumunda 125.000 TL ihtiyaç kredisi kullanılabilir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@