Emekli Maaşı, Bayram İkramiyesi Çekecekler! İçişler Bakanlığı Şartları Açıkladı

Emekli vatandaşların maaş ve ikramiye ödemeleri için müşterisi oldukları bankalara gidebilecekler. Peki emekliler hangi koşullar altında bankalara gidebilecekler? İşte yanıtı.

Emekli Maaşı, Bayram İkramiyesi Çekecekler! İçişler Bakanlığı Şartları Açıkladı

Tam kapanma sürecinde vatandaşların sadece temel ihtiyaçlarını gidermeleri için dışarıya çıkmaları izin veriliyor. Bunun dışında kalan diğer dışarı çıkmalar ise izne tabi. İçişleri Bakanlığıa sokağa çıkma genelgesi ile hangi vatandaşların, hangi koşullar ile sokağa çıkabileceklerine dair bir liste oluşturdu. 

Bakanlığın listesinde olmayan ancak yeni bir genel ile durumları belirgileşen kesimlerden birisi de emekliler oldu. 

EMEKLİ VATANDAŞLAR MAAŞLARINI NASIL ÇEKECEKLER?

Emekli vatandaşların hesaplarına bayramdan önceki süreçte bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacak olması bunun yanında emekli maaşını almak isteyen emekliler bankalara gitmek zorundalar. 

Ancak sokağa çıkma yasakları kapsamında emeklilerin hangi kurala tabi olacakları bilinmiyordu. İçişleri Bakanlığı yayımladığı bir basın açıklaması ile bu muammayı ortadan kaldırdı. Bakanlık emekli vatandaşların maaşlarını, ikramiyelerini bankadan nasıl çekebileceklerini açıkladı. 

İçişleri Bakanlığı tam kapanma döneminde 3 Mayıs ile 15 Mayıs tarihleri arasında emekli vatandaşların maaşlarını bankadan çekebileceklerini ilan etti. Emekliler bakanlığın genelgesi kapsamında kendilerine en yakın banka şubesinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler. 

Bankaların Mesai Saatleri

Bankalardan maaşlarını, ikramiyelerini çekecek olan emekliler, müşterisi oldukları bankaların tam kapanmda sürecinde uyguladıkları çalışma düzenine göre hareket edecekler. Ayrıca bankalar şubelerde yoğunluk olması durumunda çalışma saatlerini değiştirebilecekler. 

Yaşlı maaşı, engelli maaşı, sosyal yardım ödemesi gibi ödemeler de yaşlı vatandaşların evlerine gidilerek teslim edilebilecek. 

İçişleri Bakanlığı genelgesinde vatandaşların hangi koşullarda bankalara gidebileceklerine dair ", maaş ödemesinin yapılacağı bankanın ikametine en yakın şubesine gidip gelinmek, güzergah ve zaman kuralına uygun davranılmak, kaydıyla bu kapsamda bulunan vatandaşlarımızın, banka şubeleri ve atm'lere gidiş-gelişleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır." bilgisini verdi. 

Vatandaşların maaş çekme sırasında en yakın şubenin kullanılması ve tüm sosyal mesafe, maske kurullarına uyulmasının altı çizildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@