Emekli İkramiyelerine 3 Zam Formülü Açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdelemişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimi günlerde yapmış olduğu konuşmasında, emekli ikramiyelerine zam yapılacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından ise zam formülünün nasıl olacağı merak ediliyordu. Zamma ilişkin 3 formül ortaya çıktı.

Emekli İkramiyelerine 3 Zam Formülü Açıklandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdelemişti

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi emekli ve dul yetim maaşı alan hak sahiplerine yapılan emekli ikramiyeleri 2021 yılında artacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen zam müjdesiyle birlikte emekli maaşlarının kaç TL olacağına ilişkin ilk rakamlar ortaya çıktı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDELEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir program kapsamında yaptığı konuşmasında emeklilere dini bayramlar öncesinde ödenen ikramiyelere dair açıklamalarda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmaısnda yapılacak zam ile ilgili olarak "Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş ve bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan'daki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceğiz" demişti. Bu açıklamanın ardından ise zam oranlarının ne kadar olacağı, emeklilerin ne kadar maaş alacağına dair yeni bir değerlendirme geldi. 

3 ZAM FORMÜLÜ

CNN TÜRK Muhabiri Gülşen Coşkun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen zam ile ilgili olarak canlı yayında açıklamalarda bulundu. Mevcut tekonomi tablosu ve tüm ihtimal ile fomüllere göre bir değerlendirme yapmak gerektiğini ifade eden Coşkun emekli ikramiyelerinden 13 milyon vatandaşın faydalandığını söyledi. Gülşen Coşkun zam oranının ne kadar olacağına ilişkin henüz bir rakamın olmadığını ancak bazı değerlendirmelerin mevcut olduğunu söyledi. 

İşte O 3 Formül

Gülşen Coşkun zam oranına ilişkin 3 formül olduğunu ve bu formüllerden ilkinin "Baktığımızda ilk ikramiyeye Ocak'taki yüzde 8.36'lık oranın yansıtılması şeklinde. İkinci ikramiyeye de Temmuz'da belli olacak olan yeni enflasyon oranın yansıtılması olarak özetleniyor." şeklinde olabileceğini söyledi. İkinci zam formülü için yıllık enflasyon üzerinde duran Gülşen Coşkun bu durumda yapılacak zammın yüzde 14.46 oranında olacağını ifade etti. 

Son zam formülüne dair ise ünlü gazeteci "Son olarak üçüncü formülde ise 2018 yılından bu yana meydana gelen enflasyonun ikramiyelere yansıtılması yönünde bir talep var. Dediğimiz gibi bunlar sadece konuşulanlar, gündeme getirilen senaryolar. Son durum ne olacak biz de merakla bekliyoruz." dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@