Egeli İhracatçılardan İnovasyon Atağı

ANKARA(ANKA) - Ege İhracatçı Birlikleri günümüzün sert rekabet koşullarında başarılı ...

Haberler 20.11.2015, 10:05
Egeli İhracatçılardan İnovasyon Atağı

ANKARA(ANKA) - Ege İhracatçı Birlikleri günümüzün sert rekabet koşullarında başarılı olmanın en etkili faktörlerinden olan inovasyon ve inovasyon yönetimi konularında üyelerine bir farkındalık semineri düzenledi, yürüttükleri Vaka Bazlı İnovasyon Yönetimi Eğitimi Projesi çerçevesinde geliştirilen İnovasyon Yönetimi Eğitim Programını tanıttı.

Ege İhracatçı Birlikleri günümüzün sert rekabet koşullarında başarılı olmanın en etkili faktörlerinden olan inovasyon ve inovasyon yönetimi konularında üyelerine bir farkındalık semineri düzenledi. Düzenlenen “İnovasyon Yönetimi Farkındalık Semineri”nde konuşan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk “Artık ticarette başarılı olmak ve global pazarda kendine güçlü bir yer edinmek isteyen tüm firmalar için inovasyon yapmak kaçınılmaz hale geldi. Türkiye'nin cari açığı değil inovasyon açığı var. Bu açığı kapatmak için yalnızca firmaların değil,  iş destek örgütleri olarak bizlerin de çok çalışması, sertleşen rekabet koşullarında kaliteli ve yenilikçi hizmetler sağlama konusunda öncülük etmesi gerekiyor” dedi.

Üyelerinin karlılık artışlarını desteklemek noktasında büyük bir sorumlulukları olduğunu belirten Ünlütürk sözlerine şöyle devam etti:

“Firmalarımıza inovasyonu anlatmak ve çalışanlar arasında inovasyon kültürünün içselleştirilmesini sağlamak amacıyla gerek kendi içimizde gerekse yerli yabancı kurum ve kuruluşlar işbirliğinde birçok proje yürütüyoruz. Çatı kuruluşumuz olan Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğini İzmir’e taşıyarak iki senedir ev sahipliğini üstleniyor ve ilgili tüm paydaşları bir araya getirerek sektörlerimizin rekabetçiliğini bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyoruz.”

İhracatçı firmaların inovasyon kapasitelerinin artırmak üzere yine Türkiye İhracatçılar Meclisi himayesinde İnovasyon Yönetimi Akademisi eğitimlerini Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediklerini de anlatan Ünlütürk, ayrıca kapanış toplantısını yaptıkları Vaka Bazlı İnovasyon Yönetimi Eğitim Projesiyle de Avrupa’nın önde gelen kurumları tarafından kullanılan İnovasyon Yönetimi Eğitimini Türkiye’ye transfer ettiklerini; iş dünyasından gerçek vaka çalışmaları hazırladıklarını ve eğitim içeriğini zenginleştirerek ülkemize uygun hale getirdiklerini kaydetti.”

Ünlütürk sözlerini, “Bizler Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’de ekonomik kalkınmanın sağlanması ve sektörlerimizin rekabet gücünün artırılmasında arge, inovasyon ve markalaşmanın kilit rol oynadığının bilincindeyiz. Bu sebeple inovasyon farkındalığını artırma, inovasyon kültürü oluşturma ve inovasyonu yönetme konularında firmalarımıza destek olabilmek için, ülkemiz Ar-ge harcamalarının milli gelirdeki payının yüzde 1’den 2023 yılında yüzde 2-3 aralığına yükseltilmesi hedefini destekliyoruz” ifadesiyle sonlandırdı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@