Egeli İhracatçılar İşlemlerini Online Yapacak

ANKARA(ANKA) - Ege İhracatçı Birlikleri internet sitesi yenilendi. www.eib.org.tr alan adıyla 1996 yılından bu yana ihracatçılara ve dış ticaret dünyasına hizmet veren Ege İhracatçı Birlikleri web sitesi günün ihtiyaçlarına g

Haberler 13.05.2015, 17:49
Egeli İhracatçılar İşlemlerini Online Yapacak

ANKARA(ANKA) - Ege İhracatçı Birlikleri internet sitesi yenilendi. www.eib.org.tr alan adıyla 1996 yılından bu yana ihracatçılara ve dış ticaret dünyasına hizmet veren Ege İhracatçı Birlikleri web sitesi günün ihtiyaçlarına göre güncellendi.

Yıllık 22 milyar dolarlık ihracat hacmiyle Türkiye’nin ikinci büyük ihracat bölgesi konumundaki Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren 8 binin üzerindeki ihracatçının büyük kısmını çatısı altına alan Ege İhracatçı Birlikleri’nin web sitesinde eskisinden farklı olarak günün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde Online işlemler ön plana çıkarıldı. Online işlemlerde ihracatçılar;  Devletler Yardımları ve Tarımsal İade Servisleri ile ilgili evraklarını takip edebilecek, evraklarının hangi işlem aşamasında olduğunu görebilecek.

Ege İhracatçı Birlikleri’nde kurumsal kimlik yenileme çalışmaları kapsamında ilk olarak 2014 yılı Ekim ayında Ege İhracatçı Birlikleri’nin logosunun değiştiğini anlatan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, şimdi de Ege İhracatçı Birlikleri’nin web sitesinin yeni ve fonksiyonel yüzüyle hizmete girdiğini kaydetti.

Online işlemlerin evrak takibinin ilk başta “Devlet Yardımları ve Tarımsal İade Servisleri” ile başlayacağını, daha sonra tüm evrakların online ortamda takibinin hedeflendiğini belirten Ünlütürk, “Üyelerimiz, online işlemler bölümünde üyelik borçlarını görüntüleyip ödeyebilecekleri gibi, ihracat işlemleri için vekaletname tanımlayıp, dünyanın lider online araştırma ve trend analizi bilgi servisi olan “Worth Global Style Network (WGSN)’ten randevu alabilecekler” diye konuştu.

İhracatçılar bölümünde eski sayfadan farklı olarak artık sadece birliklere göre değil ürünlere göre de 6 bin 811 ihracatçı firmanın listelenebileceğini anlatan Ünlütürk şöyle devam etti:

“Bilgi Merkezi bölümünden çeşitli ihracat istatistiklerine ulaşılabilecek ve dış talepler görüntülenebilecek. Daha önce de çok sık ziyaret edilen ve takip edilen duyurularımız bölümü yeni yüzü ile duyurularımızı yayınlamaya devam edecek. Üyelerimiz üyelik bilgilerinden, ihracat desteklerine, Fuar Heyet bilgilerinden, eğitimlerimize, projelerimize, tanıtım gruplarımıza, kurumsal bilgilerimize rahatlıkla ulaşabilecekleri bir web sitesi hazırladık.”

Ege İhracatçı Birlikleri’nin yeni web sitesindeki başlıklar; Kurumsal Yapı, İhracat Destekleri, Online İşlemler, Bilgi Merkezi, Birliklerimiz, Üyelik İşlemleri, İhracatçılarımız, Fuar ve Heyetler, Eğitim-Proje, Duyurular, Tanıtım Grupları olarak sıralanıyor.  (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@