e-Devlet'ten Kontrol Edin! Başvuru Alınmadan 1100 TL 2. Yardım Ödemeler PTT'den Yapılacak

1100 TL pandemi yardım parası ödenecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak ödemeler ihtiyaç sahibi ailelere ödenecek. Peki PTT'den alınacak ödemeler için başvuru yapılması gerekiyor mu? Kimler nasıl alabilecek? İşte bilinmesi gerekenler.

e-Devlet'ten Kontrol Edin! Başvuru Alınmadan 1100 TL 2. Yardım Ödemeler PTT'den Yapılacak

Bilindiği üzere Aile Bakanlığı tam kapanma yardımı yapma kararı aldı. Yeni bir destek paketini uygulamaya koyan Aile Bakanlığı 1100 TL ek ödeme yapacak ödemeler ise yine PTT üzerinden vatandaşlara ulaştırılacak. Peki 1100 TL ödeme için ek başvuru yapılması gerekiyor mu?

1100 TL PANDEMİ YARDIMI GELDİ

Türkiye sdece belli başlı meslek gruplarında yer alan çalışanlar hariç tam kapanma sürecine girdi. 

Ramazan öncesi ve ramazan ayının ilk günlerinde vaka sayılarının günlük 60 bin bandına kadar ulaşması, vaka sayılarında azalma olmaması ve sokakta rehavete kapılması nedeniyle kabine toplantısından yaklaşık 3 haftalık tam kapanma kararı çıktı. 

Bu dönemde çalışma hayatında yer alamayan vatandaşlar için ek destek paketleri açıklandı. 

Kısa çalışma ödeneği, işverenler için kira ve ciro desteği, nakdi ücret desteği ve benzeri ek desteklerin süreleri uzaltıldı. Bu dönemde gelen en önemli desteklerden bir tanesi de çalışamayan, sosyal güvencesi olmayanlar için 1100 TL'lik ek ödeme. 

1100 TL Nasıl Alınacak?

1100 TL tutarında ödenecek yeni destek tutarının kimlere ödeneceğini Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık açıkladı. 

Yeni ödemelerin ailelere yapılmaya başlandığını duyuruna Bakan Yanık, 1100 TL'nin sistem üzerinden ödeneceğini duyurdu. Tam kapanma sırasında ikinci defa alınabilecek 1100 TL ödemeler 2020 yılında sağlanan ve başvuru alınmadan 1000 TL olarak ödenen ailelere sağlanacağını duyurdu. 

Ödemeler PTT'den

1100 TL destek ödemeleri Aile Bakanlığı'nın e-Devlet hizmetlerinden kontrol edilebilecek. Vatandaşlar e-Devlet sistemine girecekler ardından Aile Bakanlığı hizmetlerine girecekler ekranda yer alan yardım destek ekranından ödemelerin kendi adına yatıtp yatmadığını öğrenebilecekler.

Adına 1100 TL ödeme yapılanlar sistemde İBAN numaraları kayılıysa bankadan, İBAN numarası kayıtlı değilse PTT'den ödemelerini alacaklar. 

Yorumlar (1)
Ismail olgun 1 hafta önce
Işsizim kiracıyım madurum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@