E Devlet Şifresiyle SGK Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK sicil no sorgulama işlemini birkaç yolla kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Hem şifrenizi kullanarak hem de haberde belirteceğimiz yöntemler ile bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz

E Devlet Şifresiyle SGK Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK sicil no sorgulama işlemini e-devlet üzerinden kimlik bilgilerinizi kullanarak bu işlemi rahat bir şekilde yapmanız mümkündür.

SGK sicil no sorgulama işlemini birkaç yolla kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Hem şifrenizi kullanarak hem de haberde belirteceğimiz yöntemler ile bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. SGK sicil numarası kişinin ilk olarak sigortalı işe başladıktan sonra kişiye özel olarak verilen bir numaradır. Kişiye özel olan bu numara sayesinde bazı durumlarda sorgulama yapabilir ve sigorta durumunuzla ilgili ayrıntılı bilgi öğrenebilirsiniz. 

İsterseniz SSK 4A, ister Bağ-Kur 4B ve isterseniz emekli sandığı 4C olun sicil numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Bu numara sayesinde primlerinizi düzenli olarak takip edebilir ve emeklilik durumunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer sürekli olarak kamuda çalışıyorsanız sicil numaranız 1 ile özel sektörde devamlı çalışıyorsanız sicil numaranız 2 ile ve kamuda geçici olarak çalışıyorsanız sicil numaranız 3 rakamı ile özel sektörde geçici çalışıyorsanız sicil numaranız 4 rakamı ile başlayacaktır. Sicil numarası 13 haneden oluşmaktadır. Bu numaralar kesinlikle karıştırılmamalıdır. 

E-Devlet Şifresiyle SSK Sicil No Nasıl Öğrenilir?

E-devlet şifreniz varsa, SSK sicil no öğrenme işleminiz oldukça kısa sürecektir. Şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden şifre almanızda mümkündür. E-devlete giriş yaptıktan sonra 4A hizmet dökümünde sicil numaranız yazacaktır. Bu yolla kolay bir şekilde sicil numaranızı öğrenebilirsiniz.

Şifresiz SSK Sicil No Nasıl Öğrenilir?

E-devlet şifreniz olmadan da SSK sicil no öğrenme işlemini kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Şifresiz olarak SSK sicil no öğrenmek için, sizden istenilen bilgileri sırasıyla ve eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. TC kimlik numarası, Nüfusa kayıtlı olunan il, kimlik numarası cilt numarası, doğum tarihiniz ve güvenlik kodunu yanlışsız olarak girmeniz gerekmektedir. Sorgulama işlemini yaptıktan sonra tescil kaydının tespiti için 4A seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Böylece SGK sicil numarası sorgulamasını hemen yapabilirsiniz.

SSK sicil no sorgulamak için öncelikle kişinin TC kimlik numarası ve diğer kimlik bilgilerinin de bilinmesi gerekmektedir. Bu bilgiler biliniyorsa kolay SSK sicil no sorgulama yapabilirsiniz. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@