Düzce'de 17 işçinin işten çıkarılmasına tepki

DÜZCE'de faaliyet gösteren cam fabrikasında sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 17 işçiye, Bursa, Eskişehir ve Gebze'den gelen Kristal-İş Sendikası üyesi yaklaşık 350 kişi destek verdi. Beyköy Beldesi'ndeki 2'nci...

Haberler 01.03.2016, 16:36
Düzce'de 17 işçinin işten çıkarılmasına tepki
DÜZCE'de faaliyet gösteren cam fabrikasında sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 17 işçiye, Bursa, Eskişehir ve Gebze'den gelen Kristal-İş Sendikası üyesi yaklaşık 350 kişi destek verdi.
Beyköy Beldesi'ndeki 2'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren cam fabrikasında 17 işçi, Kristal-İş Sendikası'na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldı. Sendikanın Bursa, Eskişehir ve Gebze şubelerine üye yaklaşık 350 kişi, otobüslerle Düzce'ye gelerek işten çıkarılan işçilere destek verdi. Anıtpark'ta toplanan kalabalık, sloganlarla duruma tepki gösterdi.
Kristal-İş Bursa Şube Başkanı Ali Sıracı, Gebze, Eskişehir ve Bursa'dan işten çıkarılan işçilere destek vermek amacıyla geldiklerini belirterek, şöyle konuştu:
"Anayasal haklarını kullandıkları ve sendika üyesi oldukları gerekçesi ile çıkarılan 17 arkadaşımızın arkalarında olduğumuzu göstermek için geldik. Sendikal örgütlenme nedeni ile işten çıkarıldılar. Arkadaşlarımızın sonuna kadar yanlarında olduğunu söylemek istiyoruz. Bizim 1 üyemiz de bir, 10 bin üyemiz de bir. Bir üyemizin burnu kanasa çıkıp geliriz."
Konuşmanın ardından işçiler sloganlar atarak olaysız dağıldı.

FOTOĞRAFLI
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@