Dükkan Alacaklara 12 Ay Sonra Taksit Ödeme İmkanı Emlak Konut'tan Geldi!

Konut kampanyaların ardından dükkanlar içinde kredi kampanyası başlatıldı. Emlak Konut GYO, iki farklı ödeme planı ile vatandaşa hitap edeceğini açıkladı. 6 ay veya 12 ay sonra ödemeli seçenekler geldi.

Dükkan Alacaklara 12 Ay Sonra Taksit Ödeme İmkanı Emlak Konut'tan Geldi!

Vatandaşın ev sahibi olması için tarihi fırsat kampanyalarını düzenleyen Emlak Konut, şimdi ise ticari işletmeler için harekete geçtiğini açıkladı. Şirket kendi bünyesinde bulunan yüklenici firmalar ile proje hayata geçirenlere, özel ödeme planları sunacak. Kampanya kapsamında bugün bir dükkan alımı yapmak isteyen kişi maksimum 12 ay ödeme erteleme seçeneğinden yararlanacak.

İki Farklı Ödeme Planı 

Kampanya içinde 2 farklı ödeme sistemi sunulacağı duyuruldu. Vade farksız olarak satış yapılacak koşullarda, ticari dükkanın satış bedelinin sütünden %10 peşinat alınacak. Daha sonra ise 24. Ayda %10 ara ödeme talep edilecek. Geriye kalan tutar ise 6 ay ödemesiz şekilde 60 ay badeye, sıfır faiz üzerinden bölünecek. Vatandaşa oldukça avantajlı bir ödeme sistemi sunan bu kredinin kalan son tutarı ise 12 ay sonra %0.79 faiz üzerinden 10 yılda ödenebilecek.

Ödeme Planı Örnekleri

Kampanyalı krediden yararlanılabilen ve projelere dahil olan ticari dükkanların fiyatları ise 495 bin TL’den başlıyor. İlk olarak sunulan örnek ödeme planına göre, 495 TL’lik bir dükkanın alınması için 49.500 lira peşinat ödenecek. Ardından 24. ayda 49.500 liralık ara ödeme yapılacak. Kalan tutar ise 6 ay sonra 60 aylık vade ile planlanan aylık 7.471 TL’lik taksitler halinde ödenecek. Bu kapsamda uygulamaya giren kredi ise sıfır faizli olarak açıklandı.

Aynı şartlarda 495 bin TL’lik ticari bir ünitenin (dükkanın) alınması için ikinci bir ödeme planı daha sunuluyor. Bu planda ise ilk olarak 49.500 TL değerinde peşinat ödemesi yapılacak. Ardından 24. ayda 49.500 TL’lik ara ödeme yapılacak. Kalan tutar ise 5.520 TL taksitli ve sıfır faizli kredi ile ödenecek. Bu iki plan üzerinden tercih edilen projelere dahil olunurken seçilecek. Peşinat ödemeleri ardından ise dükkanlar açılacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@