Döviz sert düştü! Dolar, euro ve altın geri çekildi

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan'ın "Bu çerçevede, makroekonomik istikrarı güçlendirirken, mikro reformları içeren piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacağız." açıklamasının ve BDDK'dan bugün gelen SWAP hamlesinin ardından dolar/TL 7,96 TL'den, euro/TL 9,38 TL'den, sterlin/TL 10,58 TL'den gram altın 480 TL'den işlem görüyor.

Ekonomi 11.11.2020, 14:52
Döviz sert düştü! Dolar, euro ve altın geri çekildi

Berat Albayrak'ın istifası sonrası Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan'ın "Bu çerçevede, makroekonomik istikrarı güçlendirirken, mikro reformları içeren piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacağız." açıklamasının ve BDDK'dan bugün gelen SWAP hamlesinin ardından dolar/TL 7,96 TL'den, euro/TL 9,38 TL'den, sterlin/TL 10,58 TL'den gram altın 480 TL'den işlem görüyor.

Gümüş 6,22 TL'den işlem görürken, Bitcoin de 15.558 dolar seviyesinde.

Ons'u 1.874 dolardan fiyatlanan altında, gram altın 475/480 TL, çeyrek altın 771/788 TL, Cumhuriyet altını 3.173/3.211 TL alış/satış fiyatıyla işlem görüyor.

BORSA REKORLA BAŞLADI

BIST 100 endeksi dün 1.243,00 puanla tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdikten sonra bugün de yükseliş eğimine devam ediyor. BIST 100 endeksi 1.258,21 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

ELVAN'DAN PANDEMİ SONRASI FIRSATLARI AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, gelecek dönemin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin azaldığı ve yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemi olacağını belirterek, "Bu çerçevede, makroekonomik istikrarı güçlendirirken, mikro reformları içeren piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacağız." ifadesini kullandı.

CARİ AÇIK REKOR KIRDI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Eylül 2020 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Türkiye'nin cari işlemler hesabı, eylülde 2 milyar 364 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 27 milyar 539 milyon dolar oldu.

BDDK'DAN SWAP HAMLESİ

BDDK, yurt dışı yerleşiklerle vadede TL satım yönünde gerçekleştirilen para swapı, forward, opsiyon ve diğer türev işlemlere ilişkin limitleri artırdı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, vadede TL satım yönünde gerçekleştirecekleri para swapı, forward, opsiyon ve diğer türev işlemlere ilişkin olarak, söz konusu işlem tutarları toplamının, bankaların en son hesaplanan yasal özkaynaklarına oranı olarak belirlenen sınırlama Vadesine 30 gün kalan işlemler için %5 yerine %10 olarak yeniden belirlendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@