Dolar Yön Değiştirdi Düşüyor! İlk Hedef Noktası Uzman Yorumu

Dolar kuru yeni hafta başına düşme eğilimi ile başlamıştı. Kur fiyatları haftanın ikinci işlem gününe de düşme eğilimi ile başladı. Geri çekilen dolar kurunda oluşan son tablo haberimizde.

Dolar Yön Değiştirdi Düşüyor! İlk Hedef Noktası Uzman Yorumu

Dolar fiyatları 8.50 TL bandına kadar çıkmış ve geçtiğimiz hafta içerisinde 8.40 TL bandının üzerinde kalmayı başlarmıştı. 

Küresel piyasalarda yaşanan hareketlilik, dolar kurunun gelişmekte olan ülke para birimlerine olan etkisi ve yurtiçi gelşimelere bağlı olarak dolar kurunun değer kaybının desteklenmesi, TL'nin yükselmesine neden oldu. 

GEÇTİĞİMİZ HAFTA 8.45 TL BANDINDAYDI DÜŞTÜ

Dolar kuru geçtiğimiz hafta içerisinde 8.45 TL bandında yer alıyordu. Hafta sonu öncesinde de bu seviyede ki yerini koruyan dolar kuru, bayram sürecinde yurtdışı piyasalarda yatay bir seyir izledi. Daha sonra değer kaybı yaşayan dolar kuru geri çekilmeye başladı. 

Haftanın İlk İki İşlem Günü

Haftanın ilk iki işlem günü sonrası dolar kuru düşmeye başladı. Pazartesi günün 8.40 TL bandının hemen altından giriş yapan dolar kuru gün boyu aşağı yönlü seyrini sürdürdü. Dolar kuru pazartesi gününü 8.34 TL seviyesinden kapattı. 

8.32 TL Seviyesinde Yer Alıyor

Dolar kuru yeni işlem gününe 8.32 TL bandından giriş yaptı. 

UZMANLARIN KISA VADELİ DEĞERLENDİRMELERİ

Uzmanlar son açıklanan destek paketleri, turizm döneminin yaklaşıyor olması ve Türkiye'nin hedefleri, ekonomik düzenin sağlanmasına yönelik ilk adımlar ile dolar kurunda yaşanan geri çekilmenin devam edebileceğini ifade ediyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@