Dolar ve Altında Atak! Yukarı Tırmanış Sürüyor Fiyatlarda Son Durum

23 Nisan Cuma gününe dolar kuru ve altın fiyatları yükselme eğilimi ile başladılar. Dolar kuru ve altın fiyatları bir süredir sürdürddükleri yukarı yönlü harekete devam ediyorlar. İşte son hareketlenmesinin ardından günün ilk fiyatları.

Dolar ve Altında Atak! Yukarı Tırmanış Sürüyor Fiyatlarda Son Durum

Dolar kuru ve altın fiyatlarında devam eden yükselme eğilimi 23 Nisan Cuma günü de devam ediyor. Yurt içi piyasalarda yaşanan ekonomik ortam ve yurtdışı kaynaklı destekleme hareketleri hem dolar kurunda yükselmeye hemde altın fiyatlarında yükselmenin desteklenmesine neden oluyor. 

DOLAR KURU YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Dolar kuru hafta içerisinde yakaladığı trendi resmi tatilde de devam ettiriyor. Günün ilk saatlerinden itibaren yukarı yönlü hareketine devam eden dolar kuru 8.30 TL bandını aşmış durumda. Euro ise psikolojik eşik olan 10.00 TL seviyesinin üzerinde yer alıyor. 

Son dalgalanmanın ardından dolar kuru 8.31 TL seviyesinden euro ise 10.34 TL bandından işlem görüyor. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın fiyatları da 23 Nisan Cuma gününe yukarı yönlü hareket ile başladı. Bir süredir pandeminin oluşturduğu belirsizlik ortamı nedeniyle değer kazanan ve yatırımcıların ilgi odağı konumunda bulunan altın güne değer kazanarak başladı. 

Küresel piyasalarda ons altın fiyatlarının artması, yurtiçinde ekonomik ortamın altının yükselmesine destek sağlaması ile fiyatlar son dönemlerine en yüksek seviyesinde yer alıyor. İşte yeni günde oluşan altın fiyatları. 

Gram altın günün ilk işlem saatlerine derğer kazanarak başladı. Altının gram satış fiyatu 476 TL seviyesinde alıyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 435 TL'den alıcı bulunuyor. Cumhuriyet altını 3 bin 142 TL seviyesine ulaşmış durumda. Yardım altın 1577 TL tam altın ise 3 bin 145 TL'den alıcı buluyor. 22 ayar bileziğin gram satış fiyatı ise 435 TL bandında yer alıyor. 

Küresel piyasalarda ons altın 23 Nisan gününde 1786 Dolar seviyesinde. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@