Dolar TL'de Biden Ateşi! Altın ve Dolar Kuru Sıçradı İlk İşlem Fiyatları

Haftanın ilk işlem gününün ilk gününün ilk işlem saatlerinde dolar kuru yüksek banttan güne başladı. ABD'den gelen açıklamalar nedeniyle kur fiyatları yükseldi. Dolar kurunda oluşan son tablo ve altın fiyatlarına dair ilk fiyatlar haberimizde. 26 Nisan Pazartesi altın ve dolar fiyatları.

Dolar TL'de Biden Ateşi! Altın ve Dolar Kuru Sıçradı İlk İşlem Fiyatları

Haftasonu öncesinde yaşanan son gelişmeler ve haftasonunda ABD kaynaklı gelişmeler dolar kurunda ateşin yükselmesine neden oldu. Haftanın kapanış rakamlarının üzerinde yeni haftaya başlayan dolar kurunda oluşan son tablo şu şekilde;

HAFTANIN İLK GÜNÜNDE DOLAR

Hafta sonunda ABD Başkanı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir görüşme gerçekleştirdiler. Biden'ın başkan seçilmesinden sonra yapılan bu ilk görüşmenin ardından ise 1915 olaylarına dair skandal açıklama geldi. 1915 olaylarına dair soykırım ifadesini kullanan Joe Biden'ın bu ifadeleri kur fiyatlarına yansıdı. Haftasonuna 8.30 TL bandından başlayan dolar kuru yeni haftanın ilk işlem gününde bu seviyenin üzerinde bulunuyor. 

Dolar kuru haftanın ilk işlem rakamlarında 8.43 TL bandından güne başladı. Euro ise 10.22 TL seviyesinden işlem görüyor. İşte haftanın ve günün ilk işlem rakamlarına dair tablo. 

LTIN DA YÜKSELİŞTE

Altın fiyatlarında yaşanan yükselme de yeni hafta başında sürüyor. Ons altın fiyatlarının artması ve yurtiçi kaynaklı gelişmeler altın fiyatlarında ki yükselmeyi destekliyor. Yeni haftaya yüzde 1'in üzerinde bir yükselme ile giren altın fiyatlarında tablo şöyle oluştu. 

Gram altın haftanın ilk işlem gününe 483 TL bandından giriş yaptı. Çeyrek altın ise 798 TL seviyesinde yer alıyor.Yarım altın 1598 TL, tam altın ise 3 bin 312 TL bandında bulunuyır. 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 440 TL seviyesinde alıyor. Küresel piyasalarda ons altın 1782 Dolar'dan işlemde. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@