Dolar Kuru İçin Ünlü Finans Uzmanı Fiyat Açıklayarak Tahmin Yaptı!

Türkiye'nin ünlü finans danışmanlarından olan Murat Sağman, dolar kurunda meydana gelen düşüşlerin devam edip etmeyeceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dolar kuruna dair fiyat beklentilerini de açıklayan Murat Sağman dikkat çeken yorumu ile ses getirdi.

Dolar Kuru İçin Ünlü Finans Uzmanı Fiyat Açıklayarak Tahmin Yaptı!

Dolar kurunda son dönemlerde meydana gelen düşüşler vatandaşların tüm ilgisini bu yöne çevirmesini sağladı. Dolar kuru düşmeye devam edecek mi, dolar kuru kaç TL olacak gibi sorulara cevap arayan vatandaşlara ünlü finans uzmanı Murat Sağman yanıt verdi.

DOLAR KURUNDA TREND AŞAĞIYA DÖNDÜ!

Dolar kuruna dair pozitif bir tablo çizen Murat Sağman, “Dolar kuru 7,25 – 7,30 bandını kırmayı başaramadı ve düşüş devam ediyor. Göstergelerden de gördüğümüz gibi trend aşağıya doğru yönelmiş durumda. 7 TL seviyesi destektik. Bu seviyenin altına iki gün kalınması durumunda ise dolar kuru için çok daha başka şeyler konuşmaya başlarız.” dedi.

DOLARDA 6,50 TL SEVİYESİNİ KONUŞMAYA BAŞLARIZ

Kurun 7 TL'nin altında kalmakta ısrar etmesi durumundan düşüşün hızlanacağını kaydeden Murat Sağman, “Söylediğim gibi 7 TL'nin altında iki günlük bir bekleyiş süreci gerçekleşirse 6,80 – 6,85 seviyeleri gerçekçi bir şekilde görülür. Bu noktada ise devreye Merkez Bankası girer. Ardından ise 6,50 TL seviyesini konuşmaya başlarız. Bu bahsettiğim süreci yabancı bankalar daha önce açıklamışlardı. Ancak gerçekleşmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olabilir. Türkiye normalleşmeye çalışıyor ve dışarıdan sıcak para girişi sağlanıyor. Bu devam ettikçe Türk lirası daha güçlü pozisyonlara geçecektir.” ifadelerini kullandı.

MERKEZ BANKASI FAİZ DÜŞÜRMELİ Mİ?

Merkez Bankası'nın faiz politikasına dair de değerlendirme yapan Murat Sağman, “Merkez Bankası yüksek enflasyon dönemlerinde dikkatli adım atmak zorundadır. Bu tür dönemlerde faizlerin düşürülmemesi gerekiyor. Erken faiz indirimi bugüne kadar sağlanan kazanımları olumsuz etkiler. Böyle bir ortamda kur yeniden yükselişe geçer, piyasalar sarsıntı geçirir. Enflasyon düşmeye başladığında faiz indrimlerini gündeme almak daha sağlıklı olacaktır.” açıklamasını yaptı.

ABD İLE KRİZ YAŞANIRSA DOLAR KURU YÜKSELİR!

ABD ile yaşanan sorunlara dikkat çekerek dolar kuruna yönelik çekincesini paylaşan Murat Sağman, “ABD ile Türkiye arasındaki orta riskli problemler şu anda beklemede kalmaya devam ediyor. Bunun yanında NATO, Avrupa Birliği gibi zirvelerde Türkiye'nin önüne bazı engellemeler çıkabilir. ABD ile yaşanabilecek problemler ekonomiyi doğrudan etkileyebilir. Şu anda beklemede olan sorunların akıbeti bu açıdan önem arz ediyor. Bir kriz çıkar ve ABD-Türkiye ilişkileri gerilirse dolar kuru yeniden yükselişe geçebilir.” yorumunda bulundu.

Not: Haberde geçen yatırıma yönelik değerlendirmeler habere konu olan finans uzmanına aittir. Sitemizin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@