Dolar Fiyatlarını Önceden Bilmişti! Bilmediğimiz Gizli Pazarlıklar Mı Var? Dedi Yeni Dolar Tahmini Açıkladı

Dolar kurunda yaşanan gelişmelere ilişkin ekonomistlerden yeni açıklamalar geldi. Özellikle 1915 olaylarına dair açıklama sonrası yükselmesi beklenen doların yükselmemesinin nedeni ve bundan sonraki hareketlenmeler için ortaya atılan iddialar haberimizde.

Dolar Fiyatlarını Önceden Bilmişti! Bilmediğimiz Gizli Pazarlıklar Mı Var? Dedi Yeni Dolar Tahmini Açıkladı

Dolar kuru geçtiğimiz hafta içerisinde yönünü yukarıya doğru çevirmişti. Haftasonunda gelen açıklamalar ise dolar kurunun yeni haftaya daha yüksek bir banttan başlaması beklentisine neden oldu. İlk işlem saatlerinde sert bir yükseliş hareketi gösteren dolar kruu daha sonra düşmüştü. 

Dolar kurunun bu hareketine dair ise ünlü ekonomistten açıklama geldi. Kurun neden dalgalı bir seyir izlediğini açıklayan ekonomistler, önümüzdeki günün hedeflerine değindi. 

DOLAR KURU DÜŞTÜ ÇÜNKÜ...

Dolar kurunun hareketlerine dair Ekonomi Yazarı Remzi Özdemir Yeniçağ TV'ye açıklamalarda bulundu. Tam kapanma kararının dolar kuru üzerinde ki etkilerine değinen Özdemir, yurtdışı kaynaklık gelişmelere değindi. Konuşmasının başında, Nisan ayının son günleri itibariyle marketlerin hisse senetlerinde yükseldiğini söyledi.

Genel piyasalar için yaptığı değerlendirmesinde piyasaların durgunluğa geçeceğini ifade eden Ekonomi Yazarı Özdemir, döviz kurunda da durgunluk yaşanacağını bildirdi. Durgunluğun ana nedenini yurtdışından giren para girişi olarak yorumlayan Remzi Özdemir "sabahtan beri uluslararası kanallardan 4-5 Milyar dolar para girişi oldu. Kaynağı ise ABD, İngiltere kaynaklı yasal fonlar" dedi. 

Gizli Pazarlık Mı Var?

Haftasonunda Biden tarafından yapılan açıklamalarda değinen ekonomi yazarı, Biden'ın açıklamlaarının dövizde yükselmeye, borsada düşüşe neden olması gerektiğini belirtti. Ancak bu durumun tam tersi bir harelet izlendiğini ifade ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın süreci yönetim şeklini ise  "acaba bizlerden gizlenen bazı pazarlıklar mı yapıldı mı?" şeklinde yorumladı. 

DOLAR KURUNDA SON DURUM

Dolar kuru 28 Nisan Çarşamba gününe yönünü yukarı çevirerek başladı. Günün ilk işlem saatlerinde dolar kuru 8.23 TL bandında bulunuyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@