Dolar Fiyatları Son Durum! 11 Şubat 2021 Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Ziraat Yatırım, Anadolu Yatırım ve Yatırım Finansman Menkul Değerler analistleri dolar kuru ve bu haftaki hareketleri hakkında analizlerini açıkladılar. Düşüş şuan için devam ediyor.

Dolar Fiyatları Son Durum! 11 Şubat 2021 Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Ziraat Yatırım, dolar’daki düşüşlerin belirsizliği devam ettirdiğini aynı zamanda ise gelişmekte olan ülke para birimlerinde alıcı yükselişi bulunduğunu açıkladı. Kurum, prim açısından yaşanan gelişmelerin bu hafta TL’de kısmi bir duraksama eğilimi ortaya çıka da doların düşüşü ile TL’yi destekleyici ortamın devam ettiğini bildiriyor. Özellikle TCMB’nin sıkı para politikası vurgusu Dolar/TL’nin düşüşünü devam ettirirken, bu gün dolar kurunda fiyat 7.06 TL civarına kadar geriledi.

Ziraat Yatırım’ın Dolar Kuru Analizi

Ziraat Yatırım analistlerinin açıklaması kapsamında, Türkiye’nin 5 senelik CDS primi 300 baz puanın altında kalmaya devam ederken, dolarda teknik olarak 7.01 TL desteğinin kırılması halinde kurda düşüş daha belirgin bir hale gelecek. Analistler bu hafta dolar kuru için ilk etapta 7,01 ve 6,96 TL rakamlarına doğru yaşanacak olan düşüşü bekliyorlar. Grafik analizlerde üst bölümde yer alan direnç noktaları ise 7,13 ve 7,14 olarak görülürken, bu direnç aralığının dolar tarafından geçilme ihtimalinin düşük olduğu Ziraat Yatırım analistlerince belirtildi.

Yatırım Finansman Menkul Değerler Analizi

Yatırım Finansman Menkul Değerler analistleri ise dolar/TL’nin zayıf görünümünü devam ettireceğini açıkladır. 10 Şubat tarihinde 7,08 TL seviyesinden 11 Şubat sabahı itibari ile 7.06 TL seviyesine tekrar düşüş yapan dolar kuru ise bu durumu kanıtlıyor.

Yatırım Finansman Menkul Değerler açıklamasında, 7,03’ün altını anlık olarak test eden dolar kurunun kendini bu seviyenin üzerine çıkarmak için hafta başında 7,12 TL’lik seviyeyi zorladığını, zayıf görünümünün devam etmesi ardından ise 7,08 TL düzeyinde tutunduğunu belirttiler. Analistler zayıf bir görünümün devam etmesi halinde 7.03 TL’lik düzeyin tekrar test edilmesi ardından bu kez 6,80 ile 6,90 TL bandına bir düşüş yaşanacağını belirttiler.

Anadolu Yatırım Dolar Kuru Analizi

Anadolu Yatırım analistleri ise bu sabah dolar kuru işlemlerinin 7.06 TL düzeyinden gerçekleştiğini, 7,20 TL’nin altında olan bu değerin teknik görünüm açısından TL için pozitif bir etki yaptığını açıkladılar. 
Analistler bu sabah, 11 Şubat tarihi içinde 7,00 TL seviyesinin dolar için kritik bir nokta olacağını ifade ederken, bunun 22 aylık ağırlıklı ortalamayı yansıtan bir destek olduğunu belirttiler. 7,00 TL’ye doğru bir çekilme oluşması halinde 6,90 TL kur rakamının görülmesinin muhtemel olduğu ancak bunu kısa süreli olacağı belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@