Doğuş Oto'dan Emisyon Skandalı Açıklaması

ANKARA(ANKA) - Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Volkswagen'in emisyon skandalına ilişkin a&...

Haberler 28.09.2015, 13:05
Doğuş Oto'dan Emisyon Skandalı Açıklaması

ANKARA(ANKA) - Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Volkswagen'in emisyon skandalına ilişkin açıklama yaptı. Bilaloğlu, “Tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG'nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir” dedi.

Doğuş Otomotiv emisyon skandalı ile ilgili açıklama yaptı. Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın yayınladığı bir rapora dayanarak Volkswagen’in 2008-2014 model bazı dizel araçlarının ABD çevre standartlarına uymadığını tespit etmesini takiben başlayan süreçle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini, konuyla ilgili Volkswagen Grubu ile sürekli temas halinde olduklarını söyledi.

Türkiye distribütörlüğünü üstlendikleri Volkswagen Grubu’nun, konuyla ilgili şu anda hızlı, şeffaf ve kararlı çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdiklerini ifade eden Ali Bilaloğlu, “Tüm dünyada ve Türkiye'de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG'nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir. Bununla birlikte, VW AG’ den yapılan açıklama uyarınca; söz konusu durumdan etkilenen araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarımızın sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da belirtiriz” dedi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@