Doge Coin Nedir? Doge Coin Nasıl Satın Alınır?

Doge Coin Litecoin türevindeki paralardan biridir. Bu para birimlerinden biri olarak dikkat çeken coinler yeni popüler hale gelmektedir. 

Doge Coin Nedir? Doge Coin Nasıl Satın Alınır?

Doge coin 65 milyar adet piyasaya sürülmüştür. Kullanıcıları teşvik etmeye çalışan bu sistemin amaçları oldukça değişiktir. Düşük işlem ücretleriyle ortaya çıkan kominite, son dönemde sıklıkla adı duyulan kripto para çeşitlerinin en popüler örneklerinden biridir.

DOGE olarak bilinen ve dijital para olarak kullanılan bu ürünler geniş işlem hacmi ve özellikleriyle kripto para piyasasının en popüler modelleri arasında yerini almıştır.

Statik ödüllerle kazanç elde etmeyi sağlayan blok madencilik profesyonel olarak adını ünlü bir internet karakterinden almıştır. Madencilikte zorluk seviyesi ve kripto para birimleri sınıra ulaştığında kullanıcılar bahşiş vererek katkıda bulunmaktadır. Böylece kazanç elde edilmesi mümkün olmaktadır. 

Doge Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalar üzerinden alınan bu sistemde dakika başına blok sayısı 1 olurken, Bitcoin için 10, Litecoin için de 2,5 dakika olarak belirlenmiştir. Madencilik yapmak için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan biri solo diğeri de madencilik havuzu şeklindedir. Doge coin alımı için solo işlemlerde işi kendi başına yapan kişiler söz konusudur. Havuz kapsamındaki işlemler ise işlem güçlerini arttıran kullanıcıların işlem başına kazanç elde etmesiyle mümkün olur. Ödül alınınca bir kısmının bu kişiye kalacağı bilinmektedir.

Kazancın hesaplanması gerektiğinde de o an için geçerli olan DOGE fiyatları geçerli olacaktır. Ülkemizde coin almak istediğinizde her zaman tercih edeceğiniz platformları kullara alım işlerinizi yapabilirsiniz. Özellikle resmi evraklar gerekmeden dogecoin satın alınması mümkün olabilir. 

Diğer Kripto Paralardan Farkı Nedir?

Yatırım konusunda farklı beklentileri olan ve anlık dalgalanmalarla risk almayı sevenler için uygun değildir. Orta vadeli kazançlar elde etmek isteyenlere hitap eder. Çünkü sansasyonel bir kripto para değildir. Doge kripto para diğer kriptolardan farklı olarak alt coin olarak tercih edilir. Transfer işlemleri ise blockchain teknolojisinin diğer elemanı olan Litecoin ile işlem yapılan piyasalar üzerinden TL’ye çevrilmektedir. Blok madencilik konusunda zorluk seviyelerine göre ödül sistemlerinin tercih edilmesiyle denklerin çözülmesini sağlayan bir sistemdir. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@