Doğalgaz faturası çok gelenler dikkat!

Cmhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, doğalgaz çağrısında bulunarak, devletin gerekli önlemler alması gerektiğini belirtti.Asgari ücretin Yüzde 10'u doğalgaz faturasına giddiğini belirten Öztrak,vatandaş ise kabaran faturalara tepkisini sosyal medyadan gösteriyor. Son dönemde çok tartışılan doğalgaz faturaları en sonunda meclis'nde gündemine geldi.

Ekonomi 21.01.2020, 12:14
Doğalgaz faturası çok gelenler dikkat!

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısı gerçekleştirdi. Son günlerde sosyal medyada da gündem olan doğalgaz faturalarındaki yüksek fiyatlarla ilgili olarak Öztrak çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Hayat pahalılığıyla mücadele eden vatandaşlar, şimdi de doğalgaz faturaları ile mücadele ediyor. Asgari ücrette net yüzde 15, doğalgaz fiyatlarına ise toplamda yüzde 37 zam yapıldı. Böylelikle Asgari ücretin Yüzde 10'u doğalgaz faturasına gidiyor. Vatandaş ise kabaran faturalara tepkisini sosyal medyadan gösteriyor. CHP'den ise 'doğalgaz faturası' çağrısı gecikmedi. 

Öztrak, 'Bir an önce milletin sırtında taşınması yük olan bu faturaların hafifletilmesi için devletin gerekli önlemleri alması gerekiyor.Türkiye'nin doğalgazı pahalıya aldığına dair çok ciddi iddialar var. Geçtiğimiz yıl, kriz döneminde doğalgaza çok ciddi zamlar yapıldı. O dönem yazın bu zamlar yapıldığı için pek hissedilmedi ama artık vatandaşlarımız bu zamları hissetmeye başladılar. Bir an önce milletin sırtında taşınması yük olan bu faturaların hafifletilmesi için devletin gerekli önlemleri alması gerekiyor. Otursunlar Putin'le 71. görüşmeyi yapıp doğalgaz fiyatlarında indirim istesinler."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@