Diyanet İşleri Başkanı 2021 Yurtiçi Kurban Vekalet Ücretlerini Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı vekalet yoluyla kurban kesecekler için 2021 yılı vekalet ücretlerini açıkladı. Vekalet yoluyla kesilecek kurbanlar için yurtiçi ücret 1125 TL, yurtdışı ücreti 925 TL olarak duyuruldu.

Diyanet İşleri Başkanı 2021 Yurtiçi Kurban Vekalet Ücretlerini Açıkladı

Temmuz ayının 20'sinde kutlanacak olan kurban bayramı öncesinde Diyanet İşleri Başkanlığı yeni bir açıklamada bulundu. 

Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılında kurbanını vekalet yoluyla kesmek isteyecek olan vatandaşların yapacakları ödemelere dair rakamlar açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamaları ve vekaletle kurban ücretleri.

VEKALETLE KURBAN ÜCRETLERİ AÇIKLANDI

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş,"Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla düzenlenen "2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" etkinliğine katıldı. TDV Genel Merkezinde düzenlenen etkinlik kapsamında kurban ibadetine ilişkin genel bilgiler verildi.

Ali Erbaş bu noktada yapmış olduğu konuşmasında mkanlar ve inanılan değerler uğruna feda edebilme erdemi kazandıran büyük bir ibadet olduğunu söyledi. Diyanet İşlerinin dünyanın her yerinde ayrım yapmadan çok sayıda insana yardım elini uzattığını ifade eden Erbaş 2020 yılında 557 bin 311 hisse kurban ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı, dedi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 30 yıldır "Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu" düzenlediğini sözlerine ekleyen Ali Erbaş, vatandaşların kurban vekaletleri dinimizin esaslarına uygun olarak yerine getirildiğini söyledi. Vekalet sahiplerinin tek tek isimlerinin okunarak kesimlerin yapıldığını da vurgulayan Ali Erbaş bir önceki yılın rakamlarını açıkladı.

"Geçtiğimiz yıl Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen 557 bin 311 hisse kurban, yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 430 kesim noktasında, yurt dışında ise 74 ülkenin 308 bölgesinde kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır."

Vekalet Ücretleri

Konuşmasının devamında 201 yılında vekalet ücretlerini açıklayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş "Türkiye Diyanet Vakfımızca bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 1125 lira, yurt dışı ise 925 lira olarak belirlenmiştir." dedi.

Vekaletle kurban kesmek isteyenler 'www.tdv.org' ve 'bagis.tdv.org' adreslerinden vakfın mobil uygulamasından, il ve ilçe müftülükleri, din görevlileri, TDV ve PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban organizasyonuna katılım sağlayabilecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@