Çiftçilere Kabine Müjdesi! Ziraat ve Kooperatif Borçları Ertelendi 2021 Ürün Alım Fiyatları Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısına ilişkin kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinede alınan kararlardan bir tanesinin de çiftçilerin borçlarının ertelenmesi olduğunu bildirdi.

Çiftçilere Kabine Müjdesi! Ziraat ve Kooperatif Borçları Ertelendi 2021 Ürün Alım Fiyatları Açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen son kabine toplantısının ardından kararlar açıklandı. 

Koronavirüs salgınının sosyal hayata etkisi ve oluşturduğu ekonomik zorluklara ilişkin tüm faktörlerin konuşulduğu kabine toplantısında yeni destek müjdeleri çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları açıkladı.

ÇİFTÇİLERE BORÇ ERTELEME MÜJDESİ ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında çiftçilerin borçlarının erteleneceğini duyurdu. Kabine Toplantısında alınan kararın detaylarını kamuoyuna açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan destekten nasıl yararlanılacağını açıkladı. 

Konuşmasında bu zamana kadar sunulan ve kısa süre önce sağlanan desteklere dair hatırlatmalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerin Ziraat ve Kooperatif borçlarının erteleneceğini açıkladı. İşte o açıklama.

Çiftçilere sağlanacak desteğe ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugün çiftçilerimize de müjdemiz var. 180 bin ton patates ve kuru soğanı üreticiden alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Ellerinde bulunan çeltiğin 15 bin tonu da toprak mahsuslarına verdik. Bu yıl kuraklık yüzünden bazı ürünlerin rekoltelerinde azalma olacağı bellidir. Kuraklıktan zarar gördüğü belirlenen çiftçilerimizin ziraate ve tarım kooparatiflerine olan borçları ertelenecektir." açıklamasında bulundu. 

ALIM FİYATLARI

Kabine Toplantısının ardından ürün alım fiyatları da açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatı belli olan ürünlere dair belirlenen fiyatları açıkladı. 

"Ton başına bin 275 olan arpa fiyatını bin 750 liraya yükseltiyoruz. Nohutta 4 bin 50 lira olarak belirlendi. Açıkladığımız alım fiyatları diğer alım kurumları için de referans alım olacak, farklı fiyatlandırma alınmayacak.  Bu yıl için  yaş çay alım fiyatı kilo başına 3.87 liraya, destekleme ile 4 liraya yükseltilmiştir. Çiftçilerimizden tek isteğimiz tek karış toprağı boş bırakmadan dikmeleri ekmeleridir.  Yeni hasat döneminin milletimize, ülkemize hayırlı bereketli olmasını diliyorum."

HELALLİK TARTIŞMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyada gündem olan helallik konusuna dair ise "Görüldüğü gibi TC tarihinde görülmemiş destek paketleriyle insanlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. Tüm bu gayretlerimize rağmen gönlü buruk vatandaşlarımız varsa onlardan helallik istemek inancımızın gereğidir. Bizim bu husustaki muhatabımız da milletimizin kendisidir. Eğer işi doğru yapmışsak milletimizden göreceğiz." dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@