Cep'te Zam Yok

ANKARA(ANKA) – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), cep telefonu aboneleri için belirlenen...

Haberler 04.11.2015, 13:00
Cep'te Zam Yok

ANKARA(ANKA) – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), cep telefonu aboneleri için belirlenen azami ücretlerde artış yapmama kararı aldı. BTK,"Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi"ni  yeniden belirledi.

BTK, aldığı karar ile ilk defa telefon görüşmeleri ve SMS için belirlenen azami ücretlerde artış yapmama kararı aldı. BTK’nın aldığı bu karar nedeniyle önümüzdeki yıl cep telefonu faturalarına zam yapılamayacak. BTK’nın internet sitesinde yayınlanan karara göre yurt içi mobil telefon görüşmelerinde 46,25 kuruş olan azami ücret arttırılmadı.
Yurt dışı aramalar için geçerli olan  dakika başına 4,63 lira, mobil telefonlardan gönderilen SMS'ler için geçerli olan yurt içi SMS  başına 33,25 kuruş, yurt dışı SMS başına 83,08 kuruş olan ücrette artış yapılmadı.


-İNDİRİM YAPTI-

BTK konuşma ve SMS ücretlerine zam yapmama kararı alırken, bazı ücretlerde ise indirim yapma kararı aldı. BTK’nın yayınladığı karara göre cep telefonu abonelerinden "İsim/Ünvan Değişikliği" hizmetinde alınan ücret 17 liradan 6 liraya, "Numara  Değişikliği" ücreti 52 liradan 20  liraya, "Kayıp, Çalıntı, Kullanıcı Hatası Nedeni ile SIM Kart Değişikliği"  ücreti 43 liradan 20 liraya indirildi. BTK, "Garanti Kapsamında SIM Kart Değişikliği" işlemlerinin ise ücretsiz  yapılmasını kararlaştırdı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@