‘Ceo Ajanda 2016' Vodafone Sponsorluğunda Yapıldı (1)

İSTANBUL(ANKA)-İş dünyasının geleneksel buluşma noktası CEO Club toplantısı, Capital ve Ekonomist dergileri...

Haberler 13.11.2015, 12:15
‘Ceo Ajanda 2016' Vodafone Sponsorluğunda Yapıldı (1)

İSTANBUL(ANKA)-İş dünyasının geleneksel buluşma noktası CEO Club toplantısı, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleşti. Torun Center’ın etkinlik sponsorluğunda, Doğa Okulları ve Borusan Otomotiv’in co-sponsorluğunda yapılan, Türkiye’nin en büyük holding CEO’larının konuşmacı olarak katıldığı “CEO Ajanda 2016”da, Türkiye’de iş dünyasının mevcut durumu değerlendirilerek 2016 yılına ilişkin hedef ve öngörüler paylaşıldı.

Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen geleneksel CEO Club toplantısı, Türkiye’nin önde gelen holdinglerinin CEO’larını bir araya getirdi. Torun Center’ın etkinlik sponsorluğunda, Doğa Okulları ve Borusan Otomotiv’in co-sponsorluğunda The Ritz-Carlton İstanbul’da yapılan “CEO Ajanda 2016”, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun’un açılış konuşmalarıyla başladı. Akkök Holding CEO’su Ahmet Dördüncü’nün moderatörlüğünde gerçekleşen “CEO Ajanda 2016”ya Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, Doğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen ve Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul konuşmacı olarak katıldı. Türk iş dünyasının mevcut durumunun değerlendirildiği toplantıda, konuşmacılar 2016 yılına ilişkin hedef ve öngörülerini de paylaştı. 

-“DİJİTALLEŞME HOLDİNGLERİ DE ETKİLEYECEK”-

Dijitalleşmenin gerek özel gerekse kurumsal hayatımızın yeni ve kalıcı gerçeği haline geldiğine dikkat çeken Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Günümüzde işletmeler, dijitalleşme ile verimliliğini artırıyor, hız kazanıyor, operasyonel süreçleri kolaylaştırıyor ve daha da önemlisi, rekabetçi olma yolunda büyük aşama kaydediyor. Geleceğin iş dünyasında, dijital stratejiler kurgulayabilen ve bu stratejileri yenilikçi iş modellerine ve etkin iş sonuçlarına dönüştürebilen şirketler ön planda olacak. 2000 yılından bu yana Fortune 500’deki şirketlerin yüzde 52’sinin dijitalleşme trendini yakalayamadığı için artık listede olmadığını görüyoruz. 2016 yılında da iş dünyasının yüzde 40’ının mobilize hale gelmesi bekleniyor. Dijitalleşme, şirketlerin ve elbette holdinglerin pazardaki varlığı ve konumu açısından sürdürülebilirliğin garantisi olacak.”

-“GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ, TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER”-

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ise açılış konuşmasında şunları kaydetti:

“Son on yılda önemli bir büyüme ivmesi yakalayan gayrimenkul sektörü, bugün Türkiye ekonomisi için önemli bir değere dönüşmüştür. Yarattığı istihdamın yanı sıra 200 farklı alt sektörü besleyen sektörümüzün yıl sonu itibariyle yabancıya satış rakamının 5 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz. Ülkemize döviz girdisi sağlayan gayrimenkul sektörü nitelik yönünden de önemli ilerlemeler kaydetmektedir. Hem mimari anlayış hem de teknolojik açıdan dünya çapında projeler hayata geçirme konusunda işin ehli konumuna ulaşmıştır. Farklı projeler geliştirme konusunda deneyimli Torunlar GYO tarafından inşa edilen ve 2016 yılında faaliyete geçecek olan Torun Center projesi de özellikle iş dünyasına yenilikçi bir bakış açısı ve prestij kazandırmaya hazırlanmaktadır.” (ANKA/DEVAM)

(TB/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@