Çayeli Bakır, Yeniden Üretime Başlıyor

RİZE(ANKA) - Geçtiğimiz günlerde Rize İdare Mahkemesi kararı ile üretime ara veren Çayeli Bakır İşletmelerinde üretim yeniden başlıyor.                                          Konu ile ilgili Çayeli Bakır İşletmeleri’nden y

Haberler 06.05.2015, 19:26
Çayeli Bakır, Yeniden Üretime Başlıyor

RİZE(ANKA) - Geçtiğimiz günlerde Rize İdare Mahkemesi kararı ile üretime ara veren Çayeli Bakır İşletmelerinde üretim yeniden başlıyor.                                         

Konu ile ilgili Çayeli Bakır İşletmeleri’nden yapılan yazlı açıklamada, Rize İdare Mahkemesi’nin verdiği karara Bakanlığın Trabzon Bölge İdare Mahkemesi’nde itirazda bulunulduğu ve itirazın kabul edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Bildiğiniz gibi, Rize İdare Mahkemesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na Firmamızla ilgili açılan davada yürütmeyi durdurmaya yönelik bir ara karar alınmıştı. Bu ara kararın kaldırılması için Bakanlığın Trabzon Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptığı itiraz olumlu sonuçlanmıştır. Olumlu kararın Bakanlığa ulaşmasının ardından faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz ve izne ayrılmış olan çalışanlarımız kararın resmen uygulamaya konulmasının ardından iş başı yapabilecekler” ifadelerine yer verildi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@