Carrefoursa, Kiler'in Yüzde 85 Hissesini 429.6 Milyon Tl'ye Satın Aldı

ANKARA (ANKA) - CarrefourSA, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 85 hissesini 429 milyon 574 bin TL’ye satın alarak yeni bir yatırıma imza attı. CarrefourSA, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na  (KAP)

Haberler 16.05.2015, 00:15
Carrefoursa, Kiler'in Yüzde 85 Hissesini 429.6 Milyon Tl'ye Satın Aldı

ANKARA (ANKA) - CarrefourSA, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 85 hissesini 429 milyon 574 bin TL’ye satın alarak yeni bir yatırıma imza attı.

CarrefourSA, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na  (KAP) yaptığı açıklamada Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 85 hissesini satın almak için hisse devir anlaşması imzaladığı ifade edildi. CarrefourSA’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimizin büyüme stratejisi gereği ve tüketicilere daha yakın ve daha kaliteli hizmet verebilmek adına; Şirketimiz ile Kiler Holding Anonim Şirketi, Nahit Kiler, Ümit Kiler, Vahit Kiler, Hikmet Kiler, Sevgül Kiler ve Denge Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında, toplam sermayesinin yüzde 15'i Borsa İstanbul A.Ş. nezdinde halka arz edilmiş olan Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin Satıcılar'a ait olan Şirket toplam sermayesinin yüzde 85'ini temsil eden paylarının Şirketimizce satın alınması amacıyla 15 Mayıs 2015 Tarihinde Pay Alım Satım Sözleşmesi akdedilmiştir.

Pay Alım Satım Sözleşmesine göre, söz konusu hisselerin satın alma bedeli düzeltmeler hariç 429 milyon 574 bin TL'dir. Hisse devir bedeli pazarlık usulüyle belirlenmiş olup, bedelin tamamı hisse devrinin gerçekleşeceği kapanış gününün de peşin olarak nakden ödenecektir. Bu kapsamda, gerekli idari izinlerin alınması için, Rekabet Kurulu'na izin başvurusu yapılması dahil, resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde iş ve işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. Devir işlemleri, gerekli onayların alınmasından sonra ve Pay Alım Satım Sözleşmesi'nde belirtilen ön koşulların yerine getirilmesinin akabinde gerçekleştirilecektir.

Hisse devrinin gerçekleşmesiyle birlikte Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin yönetim kontrolü tarafımıza geçeceği için, hisse devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sermaye Piyasası Kurulu'nun Pay Alım Tebliği kapsamında zorunlu pay alım teklifinde bulunulacaktır.” (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@