Cardano Ada Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Cardano akıllı kontratlar için oluşturulan blok zincirlerinden biridir ve Ada coin olarak bilinir. Adını matematikçi Ada Lovelace’den almıştır.  Peki Ada Coin nasıl alınır satılır? diğer kripto paralardan farkı nedir? detaylar haberimizde...

Cardano Ada Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Cardano akıllı kontratlar için oluşturulan blok zincirlerinden biridir ve Ada coin olarak bilinir. Adını matematikçi Ada Lovelace’den almıştır. 

Ada coin olarak bilinen Cardano bir kripto para birimidir. İlk bilgisayar programcısı olan Matematikçi Ada Lovelace’dan ismini alan bu sistemin üçüncü nesil bir kripto para olduğu bilinmektedir. Merkeziyetçi olmayan blok zincirlerinin öne çıktığı bu sisteme alternatif olarak kurulmuştur. Yüksek ölçeklenebilir olan ve güvenliği katmanlı mimari olan bu uygulamalar, Bitcoin benzeri işlemlerin kaydını tutar. Platform içinde yerleşim katmanının üzerinde çalışmaktadır. Toplamda 45 milyar adet üretilen bu paranın 26 milyar adedi piyasaya sürülmüştür. 

Ada Coin Nasıl Satın Alınır?

Genelde BTC Türk üzerinden işlem yapılan kripto para piyasasında bu sistem üzerinden alım satım yapılmaktadır. Ada coin alımı için anlaşmalı olan bankalarla alım satım işlemlerinin yapılması mümkün olmaktadır. Diğer para birimleriyle değiştirilebilir.

Alınan adalarda bakiye yüklemesi yapılır. Cüzdanda tutma oranı arttıkça kazanç elde edilir. Yani bu sistem vadeli hesaba para yatırıp faiz geliri elde etmeye benzer. Bu sistem üzerinden çeşitli transfer işleri yapılır ve anahtar şifreli Dealus cüzdanlarda saklanır. Avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

-    Coğrafi kısıtlamalara bağlı kalmadan ada transferi yapabilme
-    Saniyeler süren işlemler
-    7/24 para transferi kolaylığı
-    Alım satım işlemlerinden kar elde etme
-    Diğer kripto birimleriyle takas yapabilme


Diğer Kripto Paralardan Farkı

Orta vadeli kazançlar elde etmek isteyenlere hitap eder. Çünkü sansasyonel bir kripto para değildir. Cüzdanın sağlıklı bir yerde saklanması son derece önemlidir. Hacklenme risklerinin artması nedeniyle temiz bilgisayarlarda kullanılmasının tercih edilmesi gerekir.

Ada kripto para diğer kriptolardan farklı olarak klasik vadeli mevduat gibi kar elde etme avantajı sağlar. Bilimsel veriler kullanarak üretilen ilk para birimi Ada coinlerdir. Bu yüzden geniş bir ağda incelenmeleri gerektiğinde birçok akademisyenin fikir vermesi uygun olacaktır. 

Saniyeler içinde dalgalanarak yükselen bu fiyatlar çok fazla kazanç elde ettirebilir ya da kayıp yaşatabilir. Ancak Ada coinde bu tür bir risk yoktur. Çünkü orta vadede getirisi olan bir Coin sistemidir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@