Çanakkale'de Ayakkabı İzdihamı

ANKARA(ANKA) - Küçük imalathanelerin birleşmesiyle ortaya çıkan Hekzan Ayakkabı mağazala...

Haberler 21.11.2015, 10:45
Çanakkale'de Ayakkabı İzdihamı

ANKARA(ANKA) - Küçük imalathanelerin birleşmesiyle ortaya çıkan Hekzan Ayakkabı mağazalarına yurdun her yerinden büyük destek var. Yılın başlarında 30 imalatçıyla yola çıkan Hekzan Ayakkabı’ya son bir ayda 20 fabrika ve atölye de katıldı. 7.5 TL’ye bayan ayakkabısı, 13.50 TL’ye spor ayakkabısı 18 TL’ye bot, 21 TL’ye trekking bot satılan Çanakkale’de izdiham yaşandı.

Dev market zincirlerine karşı ayakta durabilmek için bir araya gelen ayakkabı imalatçılarının kurduğu Hekzan Ayakkabı’ya yurdun her köşesinden talep yağıyor. İzmir, Urfa, Malatya ve İstanbul’da yer alan 30 imalatçıyla mağazalaşmaya başlayan Hekzan Ayakkabı, 20 fabrika ve atölye ile yeni bağlantılar yaptı. Bu sayede büyüme hedefini artırdı. Geçen ay 22. Mağazasını İstanbul Bahçelievler’de açtıktan sonra yoğun ilgiyle karşılaşan Hekzan Ayakkabı, geçen süre içerisinde Bursa, İzmit, Muğla ve Çanakkale’de yeni mağazalar açtı.

-“YERLİ ÜRETİCİYİ BANKALARIN ELİNDEN KURTARIYORUZ”-

Bugün 26’ncısı mağaza olan Çanakkale mağazasının açılışında konuşan Hekzan Ayakkabı Koordinatörü Mustafa Bahçekapılı, “Beklediğimizin üzerinde ilgiyle karşılaşıyoruz. Başta küçük imalathaneler olmak üzere yurdun her yerinden bayilik talepleri alıyoruz. Halkımızın da yüzde 100 yerli üretim ürünlere büyük desteği var.  Bugüne kadar yerli üreticilerimiz dev zincir marketler karşısında aciz kalıyordu. Her türlü fiyat çalışmasına boyun eğmek zorunda kalıyor, sezon geçişlerinde de iş olmadığı için eleman çıkarmak ve ayakta durabilmek için bankalardan kredi alarak kepenk kapatmak zorunda kalıyordu. Son yıllarda her yıl yüzlerce küçük ayakkabı imalathanesi kapısına kepenk vurmak zorunda kalıyor. Binlerce ayakkabı ustası işsiz durumda. Artık buna dur demenin zamanı geldi. Sürekli büyüyoruz ve kapısına kilit vurmak üzere olan imalathaneleri işbirliğimiz sayesinde tekrar ayağa kaldırıyoruz” dedi. 

Hekzan Ayakkabı’nın Çanakkale’de açtığı yeni mağazasında 7.5 TL’ye bayan ayakkabısı, 13.50 TL’ye spor ayakkabısı 18 TL’ye bot, 21 TL’ye trekking bot satıldığını gören vatandaşlar mağazaya hücum etti. Birkaç saat içinde mağazadaki ürünlerin tükendiğini anlatan Bahçekapılı, şöyle devam etti:

“Bu fiyatları gören vatandaş, önce inanamıyor, sonra gerçekten bu fiyata bu ürünleri sattığımızı görünce de 5’er, 10’ar çift alıp götürüyor. Bugünkü açılışta tüm ürünler birkaç saat içinde tükendi. Tedbir amaçlı getirdiğimiz kamyondan yeni ürünleri sürekli raflara koyarak ihtiyaca cevap vermeye çalışıyoruz.”  (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@