Çalışma Bakanı Bilgin Nakdi Ücret Desteği Ücretsiz İzin Desteği Ödeme Tarihlerini Açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yapmış olduğu bir açıklama ile Nisan ayı nakdi ücret desteği ödeme tarihlerini açıkladı. Binlerce vatandaşı ilgilendiren ödeme tarihleri.

Çalışma Bakanı Bilgin Nakdi Ücret Desteği Ücretsiz İzin Desteği Ödeme Tarihlerini Açıkladı

Ücretsiz izinde olan binlerce vatandaşın yararlandığı nakdi ücret desteğinin ne zaman ödeneceği açıklandı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gün içerisinde yapmış olduğu bir paylaşım ile ücretsiz izinde olanlara ödenecek olan nakfi ücret desteğinin ne zaman hesaplarda olacağını ilan etti. İşte nisan ayı ödemeleri için açıklanan tarih.

NİSAN AYI İÇİN NAKDİ ÜCRET ÖDEME TARİHLERİ

Kısa çalışma ödeneğine dair ödeme tarihlerinin açıklanmasının ardından nakdi ücret ödeme tarihleri de belli oldu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile nakdi ücret desteğinin ne zaman ödeneceğini ilan etti. Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımında Bilgin, nakdi ücret desteği alan vatandaşların ödemelerini 10 Mayıs tarihinden itibaren kullanabileceklerini duyurdu. 

Bayramdan önce kullanılabilecek olan ödemeler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin şu açıklamada bulundu. 

"Nisan ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerini 10 Mayıs’ta yapıyoruz. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak, IBAN bilgileri eksik veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödeneklerini PTT üzerinden alabilecekler."

PTT YA DA BANKA HESABINDAN ALINABİLECEK

Nakdi ücret desteği kapsamında ödeme alacak olan vatandaşlar, ödemelerini ya banka hesaplarından yada PTT şubelerinden alacaklar. 

Ödemeler için daha önceden İŞKUR'a iban bildiriminde bulunan vatandaşlar için ödemeler banka hesaplarına yatırılacak. Ancak iban bildiriminde bulunmamış olanlar için ödemeler PTT hesaplarına yatacak. Vatandaşlar PTT şubelerinden yada ATM'den bu ödemeleri alabilecekler. 

Yorumlar (1)
Yılmaz eksen 1 ay önce
Çalışan alıyor çalışmayan alamiyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@