Bursa İş Dünyası Btso İle ‘Ticari Safariye' Çıktı

ANKARA(ANKA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), “Ticari Safari Projesi” kapsamında BURTARIM 201...

Haberler 15.10.2015, 12:15
Bursa İş Dünyası Btso İle ‘Ticari Safariye' Çıktı

ANKARA(ANKA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), “Ticari Safari Projesi” kapsamında BURTARIM 2015 fuarında 24 ülkeden 80 firmanın alım heyetlerini ağırladı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Ticari Safari Projesi” ile firmaların ticaret hacmini güçlendirmeyi ve ihracatını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Sanayi ve tarım kenti Bursa’yı daha da ileriye taşıma hedefiyle çalışmalarını yürüten Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) “Ticari Safari Projesi” yeni organizasyonlarla sürüyor. Bursa’yı fuarcılıkta marka şehir yapmak için stratejik ortağı TÜYAP ile Türkiye’ye yeni fuarlara imza atan BTSO, “Ticari Safari Projesi” ile mevcut fuarlarda Türk firmaları yabancı yatırımcılarla da buluşturuyor.

BTSO’nun 16 Makro Projesi’nden ‘Ticari Safari Projesi’ kapsamında yer alan Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nda (BURTARIM 2015) 24 ülkeden gelen alım heyetlerini Bursa’da ağırladı. Tarım sektöründe faaliyet gösteren Bursalı firmalar, binlerce kilometre uzaklıktan gelen yabancı heyetlerle bir araya geldi. Türkiye’ye örnek projelere imza atan BTSO’nun organizasyonu ile yerli ve yabancı heyetler işbirliği imkânı yakaladı.

-SÜT AKTARMA EKİPMANLARI GÖZDE-

İhracatta yeni pazarlar arayan Türk firmaları için önemli bir organizasyon olan BURTARIM 2015’te Rus firmaları daha çok traktör ve süt aktarma pompası ve ekipmanları, Macaristan süt aktarma pompası ve ekipmanları, Belarusya’dan toprak işleme makineleri, Cezayir’den tarım makineleri talepleri öne çıktı. Tunuslu bazı firmalar tarım makineleri, Romanya’dan bir firma da traktör bayiliği için görüşmelerde bulundu.

-“BİZİM İÇİN BÜYÜK FIRSAT”-

Almanya Hessen Eyaletinden fuara katılan İşadamı Joachim Diesner, Türkiye’nin en büyük tarım fuarlarından olan BURTARIM 2015’te Bursalı firmalarla önemli işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdiğini söyledi.  Konya’dan fuara katılan Farmöz Tarım Makinaları Satış Temsilcisi İbrahim Dündar ise, ikili iş görüşmelerinin firmaların dünyaca ünlü firmalarla ortak işler yapması için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, organizasyondan dolayı BTSO ve TÜYAP’a teşekkür etti. Dündar, “Fuara dünyanın birçok yerinden yabancı yatırımcılar geliyor. Böyle platformlar her zaman karşımıza çıkmıyor. Bu açıdan ikili iş görüşmeleri bizim için büyük önem taşıyor” dedi.

-“TÜRKİYE’NİN KALİTESİNİ BİLİYORUZ”-

Rusya’dan Bursa’ya gelen Agrimo firmasının yöneticisi Pavel Shvetsov, tarım sektöründe Türkiye’nin kalitesini bildiklerini ifade ederek, “B2B görüşmeleri bizim için güzel sonuçlar ortaya çıkardı. Rusya’dan Bursa’ya yeni işbirliği yapabileceğimiz firmaları bulmak için geldik. Türk firmalarının potansiyeli ve gücü bize heyecan verdi” diye konuştu.

BURTİM 2015’e 24 ülkeden 459 firma katılırken, yerli ve yabancı 300 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuar, 17 Ekim günü sona erecek. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@