Bu Hafta Dünyanın Merkezi Antalya

ANTALYA (ANKA) - Türk turizminin öncü gruplarından ve kürese...

Haberler 10.11.2015, 13:05
Bu Hafta Dünyanın Merkezi Antalya

ANTALYA (ANKA) - Türk turizminin öncü gruplarından ve küresel oyunculardan Antalyalı OTI Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, 10’uncu toplantısını 15-16 Kasım’da Antalya Belek’te yapacak G20’nin, Türkiye ve Antalya için tarihi bir önem taşıdığını söyledi.

Kentin binlerce yabancı konuk ve gazeteci ağırlayacağını, uzak coğrafyada bile Antalya adının geçeceğini vurgulayan Bektaş, turizmcilerin de bu bilinçle taşın altına elini koyduğunu kaydetti. Bektaş, “Dünya Turizm Örgütü'nün, en çok turist kabul eden ülkeler sıralamasına göre Türkiye'nin 6’ıncı sırada olmasını sağlayan güçlü şehirlerin başında Antalya geliyor. Her yıl yaklaşık 5 milyon turist ağırlayan Belek, 17 kilometrelik sahil hattı, 50'den fazla üst düzey oteli, 60 bin yatak kapasitesiyle destinasyon olarak dünyada bulunabilecek ender bölgelerden biri. Ayrıca, G20 gibi dünya liderlerini bir araya getiren, güvenliğin en önemli konu olduğu bir zirvenin Antalya’da gerçekleşmesinin çok önemli bir mesaj taşıdığını düşünüyorum. G20, Antalya’nın turizm potansiyelinin yanı sıra çok güvenli bir destinasyon olduğunu tüm dünyaya gösteriyor” dedi.

-TÜRKİYE’NİN GURURU OLACAK-

“Bu zirve Antalya için gurur verici bir organizasyon” ifadesini kullanan Bektaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hafta sonu dünyanın merkezi Antalya olacak. Zirvede hiçbir aksama olmaması, Belek ve Türkiye açısından bizlerin de sorumluluğu. Antalya’da dünyayı yönetenleri ağırlayarak vereceğimiz mesajın yanı sıra Kasım ayı ortasında şehrin iklim avantajı ve doğal zenginliklerini de görünür hale getireceğiz. G20 Zirvesi, turizm sektörünün tüm paydaşları için verimli bir organizasyon olacak. Zirvenin Antalya’da yapılması, 2016 yılı için Antalya ve Türkiye turizmine önemli bir ivme kazandırıp, moral ve motivasyon kaynağı olacak.”

-ANTALYA, 2016’DA DA EXPO İLE GÜNDEMDE-

Antalya’nın her yıl, büyük ölçekli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapması gerektiğini vurgulayan Ayhan Bektaş, “Türk turizminin amiral gemisi Antalya’nın tanıtımında, bu çapta dünyanın dikkatini üzerimize çeken etkinlikler çok önemli. Antalya, önümüzdeki yıl Expo 2016’ya ev sahipliği yapacak. 23 Nisan’da açılacak Expo 2016, altı ay açık kalacak. Dünyanın gözü yine üzerimizde olacak. Ayrıca, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) 2017 Zirvesi’nin ev sahipliğini üstlenmek için çalışıyoruz. OTI Holding olarak aktif rol aldığımız bu süreçte, Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Otelciler Birliği ve ICF Airports Antalya Havalimanı ile işbirliği içindeyiz. WTTC 2017 Zirvesi’ni Antalya’da gerçekleştirdiğimizde, dünya turizmine yön veren 1000’den fazla yetkiliyi Antalya’da ağırlama imkânını yakalamış olacağız. Antalya’nın tanıtımına, kesintisiz bir biçimde bu düzeyde işlere imza atarak devam etmeliyiz” diye konuştu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@