Borsa İstanbul’da Günün Öne Çıkan Şirket Hissesi Haberleri!

Borsa İstanbul'da 5 ve 6 Şubat tarihlerinde yatırım için ideal hisseler ve firmaları hakkında tüm detaylar analistlerce verildi. Listede Otokar ve Hektaş başı çekiyor.

Borsa İstanbul’da Günün Öne Çıkan Şirket Hissesi Haberleri!

Borsada bugün Hektaş Şirketi’nin 4Ç 2020’deki net dönem karı senelik %75,9 oranında artarak 61,2 mn TL’ye yükseldi. Firmanın satış gelirleri ise aynı dönem içinde %145,5 oranında büyümeye girerek, 304.2 mn TL rakamına ulaştı. Brüt ve kar marjı ise sırası ile %30 ve %20 olarak kayda geçti. 

Hektaş Hakkında

Bir önceki senenin son çeyreğinde kar marjı oranları sırası ile %37 ve %28 olarak kayda geçmişti. Bu gün ise iki farklı sekmede yükseliş dengesi hakim. Şirkete ilişkin faaliyet giderleri 21,1 mn TL’den 32,9 mn TL’ye yükselirken, net finansman giderleri ise 16 mn TL artış yaparak, 33.1 mn TL’ye ulaştı. Oldukça başarılı bir grafiği borsa hisselerinde ortaya koyan şirket, 5 Şubat itibari ile bu hafta yatırım yapılabilecek en iyi şirketler arasında analistlerce öneriliyor.

Otokar Hakkında 

Otokar’ın 2020 senesi son çeyreğinde ana ortaklık net dönem kazanımları 298 mn TL iken piyasa uzmanları bu değerin 262 mn TL seviyesinde olmasını bekliyorlardı. Şirket herkesi şaşırtarak daha büyük bir yükselişi sergilemişti. Şimdi ise şirket, 54 mn TL net dönem karı açıklaması ile 5 Şubat’a hızlı bir giriş yaparak, yatırıma değer hisseler arasına girdi. Otokar’ın toplam satış adedindeki %38’lik yükseliş ise grafiklere yansıyan diğer bir veri oldu.

Şirket, bir önceki yılın aynı dönenme gire % 109 oranında kendine değer katarak, 1.159,3 mn TL satış gelirine yükseliş yaptı. Satışlarının maliyetleri ise bu kazançlara paralel olarak % 84 oranında artış gösterirken, brüt kar değeri ise %153 oranında yükseliş yaptı.

Brüt kar marjı ele alındığında ise analistler bu firma için bekledikleri % 36’dan %44’e yükseliş hareketinin sektör ve piyasa verilerine yansıdığını belirttiler. Bu performansı ise 5 Şubat tarihi itibari ile borsada yatırım için işaret edilen hislere, Otokar cephesine kayıyor.

Kamugundemi.com
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@