Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın İstifasının Ardından Dolar Ve Euro Kurları Hızlı Yükseldi!

Türk ekonomisi haftaya şok bir gelişme ile başladı. Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın istifa etmesi piyasalar tarafından tepkiyle karşılandı. Döviz kurlarında gözle görülür yükselişler meydana gelirken Türk lirasının değer kaybı hız kazandı.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın İstifasının Ardından Dolar Ve Euro Kurları Hızlı Yükseldi!

Türkiye ekonomisi bugün Borsa İstanbul'dan gelen istifa haberi ile sarsıldı. Borsa İstanbul genel Müdürü Hakan Atilla görevinden istifa ettiğini açıkladı.Hakan Atilla'nın istifasını açıklamasının ardından ise zaten yükseliş eğiliminde olan döviz kurlarında yükselişler hız kazandı.DOLAR KURU UÇUŞA GEÇTİBugün güne 7,54 TL'den başlayan döviz kuru 7,67 TL seviyelerini gördükten sonra 7,63 TL seviyelerinde sabitlendi. Yukarı yönlü hareketler ise anlık olarak devam ediyor.EURO PSİKOLOJİK EŞİĞİ İSTİFA İLE AŞTIEuro kuru ise bugün yeni haftaya 8,98 TL seviyesinden başlamıştı. Hakan Atilla'nın istifası ile euro kuru 9,07 TL'den fiyatlanmaya devam ediyor. Bu istifa haberi aynı zamanda euro kurunda 9 TL psikolojik seviyesinin de hızlı bir şekilde geçilmesine neden oldu.

Dolar kuru 7,60 TL seviyelerini en sonnAralık 2020'de görmüştü. Aylardır devam eden pozitif görünüm son günlerde yerini Türk lirasının değer kaybına bıraktı.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@