Borcu Olup Nakit Arayanlara 3 Bankadan Düşük Faizli Kredi

Nakit ihtiyacı olup kredi kullanmak isteyenlere en düşük faizle kredi veren 3 bankanın kredi imkanlarını derledik. İşte haziran 2021 dönemi ihtiyaç kredisi faiz oranları.

Borcu Olup Nakit Arayanlara 3 Bankadan Düşük Faizli Kredi

Nakit ihtiyacı olanlar için çok sayıda banka ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. Ancak bankaların faiz oranları uzun zamandır çok yüksek seviyede. Bu dönemde nakit ihtiyacı olan ve kredi kullanması gerekenler için ise bizlerde en düşük faizli kredi olanaklarını araştırdık. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları, politika faiz oranlarının yükselmeye başladığı dönemden itibaren çok seviyede yer alıyor. İhtiyaç kredilerinde sunulan faiz oranları yğzde 1.39 bandından başlarken bu oran özel şartları sağlayanlara veriliyor. 

Bankaların kredi faiz oranları ortalama yüzde 1.45 bandının üzerinde olurken bazı özel bankalarda ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 2.00 seviyesinin üzerinde yer alıyor. 

Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile ihtiyaç kredisi alanında kampanya sunan bazı özel bankaları ayrı ayrı listeledik. Bu bankaların sunduğu faiz oranları ile 5.000 TL kredinin 36 ay vadeli ödeme planı sizlerle. 

Kamu Bankaları Faiz Oranları

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımlarında Vakıfbank müşterilerine yüzde 1.51 faiz uyguluyor. 

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımlarında Halkbank müşterilerine yüzde 1.61 faiz uyguluyor.

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımlarında Ziraat Bankası müşterilerine yüzde 1.54 faiz uyguluyor.

Özel Bankaların Faiz Oranları

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.39

CEPTETEB ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.45

İNG Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.54

5.000 TL KREDİ İÇİN ÖDEME PLANI

NE KADAR KREDİ KULLANABİLİRİM?

Müşterilerin ihtiyaç kredisi kullanımlarında aylık gelir düzeyleri ve kredi puanları en önemli etmendir. Aylık gelirim yüzde 50'si kredi taksiti olarak ödenebilir. Bunun yanında kredi puanının çok yüksek olması ek limit sağlayabilir. Ortalama olarak ise asgri ücretle çalışan bir kişi güncel faiz oranlarıyla 30.000 TL ile 40.000 TL arasında kredi kullanabilir.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@